Bezpieczeństwo najmłodszych tematem rozmów z policjantką [ZDJĘCIA]

2022-09-21 09:08:44(ost. akt: 2022-09-21 09:11:24)

Autor zdjęcia: KPP

Przedszkolaki z Burkatu uczyły się o zasadach bezpieczeństwa w przedszkolu i poza nim podczas spotkania z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.
Jak bezpiecznie przejść przez drogę, co oznaczają kolory świateł w sygnalizacji świetlnej i jak się zachować, gdy świeci czerwone, zielone lub żółte światło? Co zrobić, gdy napotkamy bezpańskiego psa lub kota lub gdy na naszej drodze pojawi się obcy?

Czy możemy brać cukierki i inne smakołyki od nieznajomych? Co zrobić, gdy jesteśmy świadkiem nieszczęśliwego zdarzenia i gdzie szukać pomocy, na jaki numer dzwonić? Jakie informacje podać w chwili połączenia się z numerem alarmowym? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielała policjantka ds. nieletnich podczas rozmowy z przedszkolakami z Burkatu.

Dzieci chętnie uczestniczyły w pogadance i udzielały odpowiedzi na zadawane pytania. Wykazały się również wiedzą w zakresie przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym i znajomością numerów do służb ratunkowych. Uczestnicy spotkania zapoznali się z policyjnym sprzętem, zakładali policyjne czapeczki i kamizelki ratunkowe, a także robiły sobie odciski palców.

Z uwagi na zbliżający się okres jesienno-zimowy policjantka przypomniała dzieciom o noszeniu elementów odblaskowych i ich roli w ratowaniu ludzkiego życia.


źródło: KPP Działdowo
red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5