Mimo zakazu kierowali pojazdami

2022-09-21 09:07:04(ost. akt: 2022-09-21 09:07:29)

Autor zdjęcia: policja

Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali na terenie Działdowa i Płośnicy kierujących pojazdami, którzy wbrew zakazowi wsiedli za kierownicę pojazdów. Wobec nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego sporządzono dokumentację do sądu.
W poniedziałek (19.09.2022 r.) w Działdowie na jednej z ulic doszło do zdarzenia z udziałem forda i toyoty. Kierujący samochodem osobowym marki Ford wykonując manewr cofania uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód osobowy marki Toyota. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący fordem mieszkaniec powiatu nidzickiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami z uwagi na ich cofnięcie.

Następnie na trasie Płośnica – Turza Mała patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Barton. Sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że kierujący jednośladem 56-letni mieszkaniec gminy Płośnica posiada prawomocny zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych. Policjanci zatrzymali mężczyźnie elektronicznie prawo jazdy kat. T i sporządzili dokumentację do sądu.

Obaj mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Za złamanie sądowego zakazu do kierowania pojazdami sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Działdowo
red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5