Oszukują „na PZU”

2022-09-14 19:00:00(ost. akt: 2022-09-14 12:31:29)

Autor zdjęcia: policja

— Ostrzegamy przed pojawiającymi się w internecie fałszywymi reklamami usług inwestycyjnych, których autorzy bezprawnie podszywają się pod PZU, wykorzystując naszą nazwę, logotyp oraz wizerunki członków zarządu i menedżerów — czytamy w oficjalnym komunikacie.
W sieci, w tym w mediach społecznościowych, pojawiły się oszukańcze reklamy i wpisy, nakłaniające do korzystania z rzekomych usług inwestycyjnych PZU, gwarantujących „dostęp do inwestycji” o wysokich stopach zwrotu. Ogłoszenia wykorzystują bezprawnie nazwę, logotyp, a nawet wizerunki członków zarządu lub menedżerów PZU.

— Prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominamy, że spółki Grupy PZU prowadzą działalność komunikacyjną i marketingową wyłącznie za pośrednictwem własnych, oficjalnych kanałów, w tym oficjalnych profilów i kont w mediach społecznościowych — wyjaśnia firma.

By nie paść ofiarą oszustów, należy zwracać uwagę na nazwy profili, które zamieszczają tego rodzaju wpisy lub reklamy, a także stron internetowych, do których kierują. Dziwne, podejrzane nazwy lub niewielka liczba obserwujących dany profil są ważnym sygnałem ostrzegawczym. Nie należy klikać w żadne linki pochodzące z niesprawdzonego źródła lub kierujące do takiego.
— Prosimy wszystkich, którzy zaobserwują podobne fałszywe treści i próby wyłudzeń o zgłaszanie ich na adres rzecznik@pzu.pl lub do właściwych organów ścigania — apeluje PZU.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5