Daniel Kasprowicz piątym, honorowym obywatelem gminy Rybno
2022-09-12 14:04:23(ost. akt: 2022-09-14 09:03:26)
Daniel Kasprowicz, młody chłopak z Rybna, który postanowił zbudować szpital na Madagaskarze i tam pomagać ludziom, otrzymał tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Rybno”.
Wcześniej tytuł ten otrzymali: Karol Okrasa, Ks. Anastazy Nadolny, dr Aleksandra Piotrowska i Elżbieta Bojanowska. Uroczyste nadanie Danielowi tego wyjątkowego odznaczenia odbyło się w minioną niedzielę, 10 września podczas dożynek parafialnych w Hartowcu. Była to także okazja do otwarcia Lokalnego Centrum Aktywności Społecznej w Hartowcu
— Chciałbym wielu osobom podziękować za dzisiejszy dzień, ale nie wiem jak, bo lista długa… kochani, mnóstwo emocji. Dziękuję bratu za zaangażowanie, władzom samorządowym za organizacje, wolontariuszom za oddanie się sprawie, obecnym gościom, rodzinie i przyjaciołom — napisał w swoich mediach społecznościowych Daniel Kasprowicz.
Serdecznie gratulujemy i przy okazji przypominamy, że można zostać częścią dzieła Daniela w dalekiej Afryce. Wybudowany przez Daniela szpital w Manerinerina ma się bardzo dobrze. Służy ludziom i jest dla ludzi. Dzięki wsparciu tysiąca osób z Polski udało się zebrać ponad 650 tysięcy złotych i zbudować wielokompleksową placówkę, gdzie chorzy z biednych malgaskich rodzin otrzymują pomoc i wsparcie. Trwa zbiórka na budowę bloku operacyjnego na portalu zrzutka.pl pod hasłem: "BLOK OPERACYJNY DLA BEYZYMA".
— Prosimy o pomoc w dobudowie bloku operacyjnego, by dzieci i kobiety ciężarne, które trafiają do naszej placówki, mogły otrzymać kompleksową pomoc i wsparcie! Blok operacyjny to ogromna szansa i nadzieja, która pozwoli uratować wiele żyć — apeluje Daniel Kasprowicz.
Będzie jeszcze jedna okazja, aby spotkać Daniela osobiście. 2 października (niedziela) w Parafii pw. Św. Anny w Lubawie, gdzie podczas wszystkich Mszy Świętych powie o Bożym wstawiennictwu w Manerinerina. Już dziś serdecznie zapraszamy do wysłuchania jego świadectwa misyjnego.
Zdecydowanie warto spotkać się z Danielem Kasprowiczem, przy okazji dołożyć swoją cegiełkę do budowy bloku operacyjnego. Prezentów z Polski Daniel zabrać nie będzie w stanie, ale każdy grosz na zbiórce to prezent, nie tylko dla niego, ale dla ludzi czekających na pomoc na Madagaskarze. Zatem do dzieła!
Zdecydowanie warto spotkać się z Danielem Kasprowiczem, przy okazji dołożyć swoją cegiełkę do budowy bloku operacyjnego. Prezentów z Polski Daniel zabrać nie będzie w stanie, ale każdy grosz na zbiórce to prezent, nie tylko dla niego, ale dla ludzi czekających na pomoc na Madagaskarze. Zatem do dzieła!
Alina Laskowska
fot. Marcin Ostrowski
fot. Marcin Ostrowski
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez