Przemoc domowa w gm. Lidzbark

2022-08-05 09:54:39(ost. akt: 2022-08-05 09:55:52)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum

Zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu nałożyli policjanci z Lidzbarka i Prokuratura w Działdowie na mieszkańca gminy Lidzbark. Mężczyzna podlega również dozorowi policji i w wyznaczonych terminach musi stawiać się na komisariacie. Jest podejrzany o stosowanie przemocy domowej.
W lipcu br. policjanci z Lidzbarka kilkukrotnie byli wzywani na interwencje do jednego z domostw na terenie gminy Lidzbark. Zgłaszająca potrzebowała pomocy funkcjonariuszy w stosunku do swojego 30-letniego syna, który wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał ją, ubliżał jej i niszczył przedmioty użytku codziennego. Mężczyzna nadużywał alkoholu. Policjanci prowadzili w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty. Po ostatniej interwencji w tej rodzinie, policjanci zatrzymali 30-latka i w poniedziałek (1.08.2022 r.) zastosowali wobec niego nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. We wtorek (2.08.2022 r.) Prokuratura Rejonowa w Działdowie zastosowała w stosunku do podejrzanego o stosowanie przemocy środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zobowiązała go do stawiennictwa w wyznaczonych terminach w Komisariacie Policji w Lidzbarku. Do tego nakazała mu opuścić miejsce zamieszkania i zakazała zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość 10 metrów oraz kontaktowania się z nimi.

Znęcanie się stanowi przestępstwo. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy (…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: KPP Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5