Rowerzysta i kierowca BMW wspomagali się promilami

2022-08-05 09:52:39(ost. akt: 2022-08-05 09:53:12)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Alkohol i kierowanie pojazdem, to nie najlepsze połączenie. Nietrzeźwemu kierowcy grozi m.in. wysoka kara grzywny, kara finansowa, ograniczenia lub pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Dla takich kierujących nie ma taryfy ulgowej.
We wtorek (2.08.2022 r.) w miejscowości Przełęk Kościelny w gminie Płośnica patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 38-letniego mieszkańca tej gminy. Mężczyzna poruszał się drogą publiczną kierując rowerem. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości rowerzysty, który wykazał, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. W jego organizmie krążyły ponad 3 promile alkoholu. Policjanci przerwali kierowcy jednośladu dalszą jazdę i sporządzili dokumentację do sądu.

Następnie policjanci prewencji z Działdowa około północy w drodze na interwencję zauważyli pojazd marki BMW, którego kierujący celowo wprowadzał pojazd w poślizg. Zdarzenie miało miejsce na terenie Działdowa. Podjechali do kierującego celem przeprowadzenia kontroli i wówczas okazało się, że od siedzącego za kierownicą auta 21-latka czuć było zapach alkoholu. Przebadany na stan trzeźwości miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz sprawa zostanie skierowana do sądu, który zadecyduje o dalszym losie mieszkańca Działdowa.

źródło: KPP Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5