Zdarzenie z udziałem motocyklisty i nietrzeźwy motorowerzysta kierujący pojazdem niedopuszczonym do ruchu

2022-08-05 09:48:47(ost. akt: 2022-08-05 09:51:14)

Autor zdjęcia: policja

Patrol ruchu drogowego obsługiwał zdarzenie z udziałem motocyklisty, który uderzył w stojącego busa. Zdarzenie miało miejsce w gminie Rybno. Cyklista z ogólnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Na terenie gminy Lidzbark policjanci zatrzymali z kolei motorowerzystę, który był nietrzeźwy i poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu.
W środę (3.08.2022 r.) na trasie Żabiny - Gralewo Stacja w gminie Rybno po godzinie 12:00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem busa i motocyklisty. Na miejsce skierowano służby ratunkowe. Obsługujący zdarzenie funkcjonariusze działdowskiej drogówki wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem marki Yamaha na prostym odcinku drogi z ustawioną sygnalizacją świetlną z uwagi na prowadzone roboty drogowe, stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się i uderzył bokiem w stojący pojazd marki VW Transporter.50-letni cyklista i 32-letni kierowca Transportera byli trzeźwi. Kierującego jednośladem z ogólnymi obrażeniami ciała karetka przetransportowała do szpitala w Działdowie. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie.

Następnie po godzinie 18:00 na terenie gminy Lidzbark w miejscowości Jamielnik patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 40-letniego mieszkańca gminy Lidzbark. Mężczyzna poruszał się motorowerem marki Argon. Podczas badania stanu trzeźwości, okazało się, że był nietrzeźwy. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Do tego pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem. Natomiast za poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu policjanci ukarali 40-latka mandatem w wysokości 1500 złotych.

źródło: KPP Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5