Przemysław Łożyński spod Lidzbarka zwycięzcą wojewódzkiego finału „Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w Rolnictwie”

2022-06-22 09:23:31(ost. akt: 2022-06-22 12:32:05)
Piotr Miecznikowski gratuluje Przemysławowi Łożyńskiemu

Piotr Miecznikowski gratuluje Przemysławowi Łożyńskiemu

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza

22 czerwca w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego odbył się wojewódzki finał „Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w Rolnictwie”. Najlepszy w województwie okazał się Przemysław Łożyński spod Lidzbarka.
W finale wzięło udział 57 osób w wieku 18-35 lat, które prowadzą lub zamierzają prowadzić na terenie województwa samodzielnie gospodarstwo rolne, uczniowie oraz studenci warmińsko-mazurskich szkół i uczelni rolniczych.
Zwycięzcą olimpiady został Przemysław Łożyński - hodowca bydła mlecznego - z Nowego Dworu w gminie Lidzbark (pow. działdowski).

— Lubię tego rodzaju współzawodnictwo, lubię się sprawdzać i wychodzi mi to bardzo dobrze. Rolnik musi być teraz ekonomistą, zajmować się uprawą roślin, hodowlą zwierząt, znać podstawowe prawo i wiele innych zagadnień, takich jak mechanika. Żeby sobie radzić trzeba mieć dużą wiedzę — mówił Przemysław Łożyński w rozmowie z Radiem Olsztyn.

— Poziom konkursu był bardzo wysoki. Najpierw odbyły się eliminacje powiatowe, w których uczestniczyło 250 osób. Eliminacje wyłoniły po 3 najlepsze osoby z każdego powiatu. Zwycięzcy, łącznie 57 osób, pojechali na finał olimpiady wojewódzkiej. Wyłoniliśmy 6 najlepszych, fajnie że w tym gronie znalazły się też 2 panie z ogromną wiedzą rolniczą. Trzeba pamiętać o tym, że obecnie rolnik to nie tylko rolnik, ale też zootechnik, ekonomista czy mechanik — mówił Piotr Miecznikowski, członek zarządu Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej, który wręczał nagrody zwycięzcom.

Swój podziw wyraził też Maciej Sitarek-burmistrz Lidzbarka.
— 22 czerwca wręczyliśmy nagrody dla najzdolniejszych uczniów z naszej gminy, którzy uzyskali tytuł laureata lub finalisty wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Do tego niezwykle utalentowanego grona dołączył pan Przemysław Łożyński, mieszkaniec Nowego Dworu, który biorąc udział w Olimpiadzie Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w Rolnictwie w finale wojewódzkim zdobył pierwsze miejsce. Cieszę się z kolejnego sukcesu mieszkańca naszej gminy, który pokazuje, że warto uczyć się przez całe życie, by wykorzystywać tę wiedzę w przyszłości. Kapitałem miasta są ludzie. Młodzi i zdolni, którzy swój wysiłek kierują na osiągnięcie sukcesu. To najcenniejszy kapitał, zasługujący na wszechstronną promocję. Gratuluję panu Przemysławowi i życzę dalszych sukcesów zarówno w prywatnym życiu jak i gospodarczej działalności — mówił Maciej Sitarek.


Zwycięzcy olimpiady:
I miejsce – Łożyński Przemysław - powiat działdowski
II miejsce – Deneka Jarosław – powiat węgorzewski
III miejsce – Murawiec Damian – powiat elbląski
IV miejsce – Liszewska Patrycja – powiat ostródzki
V miejsce – Malko Mateusz – powiat olsztyński
VI miejsce – Machnij Klaudia – powiat ostródzki


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5