ME Juniorów: oficjalnie Patryk Lewandowski i Maciej Kubik w kadrze Polski

2022-06-14 09:17:35(ost. akt: 2022-06-14 09:18:10)

Autor zdjęcia: Dekorglass Działdowo

Polski Związek Tenisa Stołowego ogłosił skład reprezentacji na Mistrzostwa Europy Juniorów, które w dniach 6-15 lipca odbędą się w Serbii. Znaleźli się w nim wychowanek Dekorglassu Patryk Lewandowski i inny tenisista stołowy związany z klubem z Działdowa Maciej Kubik.
W juniorskiej kadrze narodowej są także Miłosz Redzimski z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Szymon Kolasa z Fibrain AZS Politechnika Rzeszów i Mateusz Zalewski z ZKS Palmiarnia Zielona Góra .
Patryk Lewandowski i Maciej Kubik (obaj Dekorglass Działdowo) już wkrótce poznają swoich rywali, bowiem 17 czerwca podczas ME Młodzików w czarnogórskiej Podgoricy przeprowadzone zostanie losowanie zawodów drużynowych. Z kolei losowanie turnieju indywidualnego (singiel, debel, mikst) będzie miało miejsce 8 lipca w Belgradzie.
W 2021 roku w Chorwacji Maciej Kubik zdobył dwa złote medale ME Juniorów – w deblu z Samuelem Kulczyckim oraz w rywalizacji drużynowej z Samuelem Kulczyckim, Miłoszem Redzimskim, Szymonem Kolasą i Łukaszem Sokołowskim.

Dla Patryka Lewandowskiego, aktualnego Mistrza Polski Juniorów w singlu, występ w serbskiej stolicy będzie najważniejszym międzynarodowym w dotychczasowej karierze.

źródło: Dekorglass Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5