Spotkania policjantek z młodzieżą szkoły podstawowej w Płośnicy

2022-06-14 09:06:18(ost. akt: 2022-06-14 09:08:33)

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

O odpowiedzialności nieletnich, skutkach niewłaściwego zachowania, właściwym postępowaniu i zachowaniem ostrożności w „wirtualnym świecie” rozmawiały policjantki z młodzieżą z Płośnicy. Spotkania przeprowadzono w klasach 4-6 szkoły podstawowej.
Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej w Płośnicy uczestniczyli w spotkaniach z funkcjonariuszkami działdowskiej policji. Tematyka spotkań obejmowała odpowiedzialność osób nieletnich w świetle obowiązujących przepisów prawa i ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich a także problematykę dotyczącą zagrożeń w cyberprzestrzeni, związanych z zażywaniem środków odurzających i substancji psychoaktywnych oraz bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
Policjantka ds. nieletnich i patologii omówiła uczestnikom najczęściej popełniane czyny zabronione przez osoby nieletnie i zachowania mogące świadczyć o demoralizacji wskazując na konsekwencje takich zachowań niezgodnych z prawem. Przestrzegła również przed zamieszczaniem niedozwolonych treści i niewłaściwym zachowaniem w świecie wirtualnym.

Omawiając konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań w wieku młodzieńczym policjantka wskazała m.in. na mogące pojawić się w związku z tym trudności w przyszłości w obszarze poszukiwania pracy, w tym np. dla osób marzących o służbie w Policji. Policjantki uczuliły uczniów przed robieniem „głupich żartów” i utrzymywanie właściwych relacji z rówieśnikami oraz reagowanie na wszelkie sygnały mogące świadczyć o przemocy w szkole i wśród uczniów.
Ponadto podczas spotkań młodzież dowiedziała się, jakie wymagania musi spełniać młody kierowca poruszający się rowerem, skuterem czy motorowerem i jakie przepisy go obowiązują. Policjantki apelowały o przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym i właściwe korzystanie z czasu wolnego podczas zbliżających się wakacji.

źródło: KPP Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5