Jak czuć się komfortowo podczas pierwszej wizyty na siłowni?

2022-06-02 22:55:34(ost. akt: 2022-06-02 22:57:48)   Artykuł sponsorowany
Dbanie o sprawność fizyczną i kondycję bardzo często podyktowane jest chęcią utraty zbędnych kilogramów, choć nie jest to reguła – wielu z nas decyduje się także na uprawianie sportu ze względów zdrowotnych lub chcąc zatroszczyć się o dobre samopoczucie. Jednak nawet jeśli uwielbiamy ruch i aktywne spędzanie wolnego czasu, pierwsza wizyta na siłowni może wiązać się z pewnym dyskomfortem – a już szczególnie wtedy, gdy borykamy się z nadmierną potliwością. Jak temu zaradzić?
 
Trening na siłowni a pot
To, że w trakcie wysiłku fizycznego intensywnie się pocimy, nie jest niczym niezwykłym. To naturalny proces zachodzący w naszym organizmie – dzięki wytwarzaniu potu możliwa jest termoregulacja ciała, a jak wiadomo, jego temperatura wzrasta, kiedy uprawiamy sport. Niestety nie da się ukryć, że jest to dla wielu osób raczej niekomfortowe. Mokre plamy pod pachami, w połączeniu w przykrym zapachem, sprawiają, że nie czujemy się świeżo, co może bezpośrednio wpłynąć na naszą pewność siebie i samopoczucie.
 
Warto też wspomnieć, że nierzadko wizyta na siłowni – szczególnie gdy po raz pierwszy chcemy trenować w ten sposób – może wiązać się z pewnym stresem. Jeżeli do tej pory byliśmy przyzwyczajeni do ćwiczeń w domowym zaciszu, obecność innych osób i nowe otoczenie mogą wywoływać napięcie. To zaś bezpośrednio oddziałuje na wytwarzanie potu, którego może być więcej niż dotychczas.
 
Antyperspirant dla mężczyzn, czyli sposób na potliwość
By ograniczyć wydzielanie potu i zachować uczucie świeżości, wielu z nas sięga po antyperspirant. To uniwersalny produkt, którego zadaniem jest tymczasowe zaczopowanie ujść gruczołów potowych. Dzięki temu ilość produkowanego potu jest znacznie mniejsza, a co za tym idzie – redukujemy związany z nim przykry zapach. Dodatkowo wiele antyperspirantów zawiera też w swoim składzie substancje antybakteryjne, które mają za zadanie hamować rozwój bakterii na powierzchni skóry. W takich miejscach jak pachy panuje wilgotne środowisko, które jest wprost idealne do ich rozwoju, wobec czego woń potu może stać się szczególnie nieprzyjemna ze względu na reakcję, w jakie wchodzi z bakteriami wraz z pojawieniem się na skórze.
 
Żeby jednak wybrany antyperspirant dla mężczyzn lub dla kobiet był w pełni skuteczny, potrzebna jest jego właściwa aplikacja. Przede wszystkim należy pamiętać, że tego rodzaju kosmetyki powinny być zawsze nakładane wyłącznie na czystą, suchą skórę. W przeciwnym wypadku warstwa zanieczyszczeń uniemożliwi produktowi właściwe działanie. Dobrym rozwiązaniem jest zatem zaaplikowanie antyperspirantu tuż po kąpieli lub prysznicu, najlepiej wieczorem – tym sposobem formuła wchłonie się przez noc, kiedy aktywność naszych gruczołów potowych spada.
 
Antyperspiranty dla mężczyzn oraz dla kobiet można też opcjonalnie nakładać rano. Jak natomiast postępować w ciągu dnia? Reaplikacja produktu na zanieczyszczoną skórę nie zda egzaminu i nie zapewni nam większej ochrony, jak może się wydawać. Jeśli zatem chcemy się odświeżyć po treningu na siłowni, weźmy kolejny prysznic lub chociażby oczyśćmy przestrzeń pod pachami wilgotnymi chusteczkami, by móc ponownie sięgnąć po antyperspirant.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5