Rozstrzygnięcie etapu powiatowego Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP

2022-05-24 21:17:44(ost. akt: 2022-05-24 21:19:01)

Autor zdjęcia: Powiat Dzialdowski

24 maja 2022 r. odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Działdowie zorganizowana przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego/Zespół Doradców w Działdowie z siedzibą w Lidzbarku Olimpiada Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP (etap powiatowy), w której wzięło udział 17 młodych rolników z terenu naszego powiatu.
Główne cele olimpiady to upowszechnianie wiedzy i postępu rolniczego oraz idei ustawicznego kształcenia i doskonalenia się młodych rolników, wyróżnianie i popularyzowanie młodych rolników, posiadających dużą wiedzę ekonomiczno-rolniczą i umiejętności gospodarowania w warunkach wolnego rynku, rozwijanie idei współzawodnictwa i konkurencji, inicjowanie oraz wzmacnianie współpracy młodych rolników z instytucjami rolniczymi i otoczeniem rolniczym w zakresie niezbędnym dla poprawy bytu rodziny wiejskiej, propagowanie bezpiecznej pracy na wsi i ochrony środowiska naturalnego.

Zdobywcami trzech pierwszych miejsc zostali:

I miejsce – Przemysław Łożyński

II miejsce – Marcin Konicz

III miejsce – Patryk Szulwic

Wyżej wymienieni będą reprezentowali powiat działdowski w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 21 czerwca br. w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Nagrody dla zwycięzców oraz nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników wręczyli obecni w trakcie zmagań konkursowych: etatowy członek Zarządu Powiatu Działdowskiego i radny Janusz Kaczmarek, kierownik Zespołu Doradców w Działdowie z siedzibą w Lidzbarku Renata Skibicka-Barszcz i naczelnik Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Działdowie Irena Kozłowska oraz sponsorzy: przedstawiciel Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Działdowie Jan Jendrychowski i przedstawiciel Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Marcin Sarnowski.

źródło: Powiat Działdowski
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5