Odpowiedzą przed sądem za przestępstwo narkotykowe

2022-05-24 18:54:51(ost. akt: 2022-05-24 18:55:38)

Autor zdjęcia: policja

Dwaj mieszkańcy Ciechanowa i mieszkaniec z gminy Rybno wkrótce odpowiedzą przed sądem. Zostali zatrzymani podczas kontroli pojazdu przez policjantów prewencji z Lidzbarka. Mężczyźni są podejrzani o posiadanie narkotyków.
W sobotę (21.05.2022r.) policjanci prewencji z Komisariatu Policji w Lidzbarku na parkingu w miejscowości Płośnica dokonali kontroli pojazdu marki Ford Mondeo. Na miejscu kierowcy siedział 25-latek z Ciechanowa. Podczas sprawdzania pojazdu policjanci znaleźli sześć zawiniątek foliowych z zawartością zielonego suszu. Funkcjonariusze dokonali również sprawdzenia starszego o 12 lat pasażera pojazdu, również mieszkańca Ciechanowa. W wyniku kontroli, ujawnili u mężczyzny woreczek foliowy oraz dwa aluminiowe zawiniątka z zawartością białego proszku. Przeprowadzone badania testerem narkotykowym potwierdziły, że zabezpieczone susz i proszek, to marihuana i amfetamina. Policjanci zatrzymali obu mężczyzn do wyjaśniania.

Kolejnego dnia, w niedzielę (22.05.2022r.) ten sam patrol pełniąc służbę na terenie Lidzbarka dokonał kontroli drogowej pojazdu marki Opel Astra, za kierownicą którego znajdował się 20-latek z gminy Rybno. Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna zachowywał się nerwowo, a w pojeździe wyczuwalny był zapach palonej marihuany. Mężczyznę przeszukano, w wyniku czego w jego posiadaniu ujawniono woreczek z zawartością suszu marihuany i aluminiowe zawiniątka z białym proszkiem.
Także w tym przypadku mężczyznę zatrzymano celem wyjaśnienia.

Wszyscy trzej mężczyźni wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, kto wbrew przepisom ustawy posiada substancje psychotropowe lub środki odurzające, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku posiadania znacznej ilości, kara ta może wynieść nawet 10 lat.

źródło: KPP Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5