Tenisistki stołowe Dekorglassu Działdowo mistrzyniami 2 ligi

2022-05-23 08:00:21(ost. akt: 2022-05-23 08:00:55)

Autor zdjęcia: KS Dekorglass Działdowo

Sukces zawodniczek Dekorglassu Działdowo, które zwyciężyły w rozgrywkach 2 ligi (grupa: Warmia i Mazury oraz Mazowsze).
W ostatniej kolejce podopieczne trenerki Wenwen Liu pokonały na wyjeździe AZS UWM English Perfect Olsztyn 7:3. Dekorglass został mistrzem tej klasy rozgrywkowej i powalczy o awans do 1 ligi.
Po 2 punkty w singlu zdobyły Natalia Brzezińska i Wenwen Liu, która dziś zdecydowała się na występ i pomoc młodszym tenisistkom stołowym naszego klubu. Z kolei Wiktoria Kowalska i Julia Kowalska wywalczyły po 1 pkt. W deblu triumfowały Wenwen Liu i Natalia Brzezińska.
Na pierwszym stole siostry Kowalskie wygrywały po 3:0 w grze pojedynczej z Anitą Myrchel-Rutkowską. Przegrywały zaś z Klaudią Szadkowską oraz w grze podwójnej z Martą Kawiak i Klaudią Szadkowską.
Na drugim stole niepodzielnie panowały zawodniczki Dekorglassu, które odniosły komplet pięciu zwycięstw. Wenwen Liu nie straciła ani jednego seta (po 3:0 z Martą Kawiak i Zuzanną Chrulską), zaś Natalia Brzezińska triumfowała w spotkaniach z tymi samymi rywalkami 3:0 i 3:2. W deblu Natalia Brzezińska i Wenwen Liu pokonały Anitę Myrchel-Rutkowską i Zuzannę Chrulską 3:0.

Dekorglass Działdowo został mistrzem 2 ligi, a teraz powalczy w barażach o awans do 1 ligi. Przeciwnikiem będzie ATS Akanza AZS UMCS Lublin, który dziś pokonał UKS Dojlidy Białystok 10:0.

źródło: KS Dekorglass Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5