VII Diecezjalne Dni Młodzieży w Hartowcu [ZDJĘCIA]

2022-05-17 07:55:59(ost. akt: 2022-05-17 07:58:00)

Autor zdjęcia: nadesłane

Już po raz siódmy parafia p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Hartowcu była gospodarzem Diecezjalnych Dni Młodzieży- w tym roku obchodzonych pod hasłem "Gdy Duch Święty zstąpi na was..."
14 maja na boisku parafialnym zgromadziło się ponad 220 młodych z diecezji toruńskiej, którym organizatorzy - parafia Hartowiec oraz Kotwica- Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Toruńskiej, zapewnili wiele atrakcji.

O godz. 11.00 po oficjalnym otwarciu imprezy przez Ks. Sławomira Skonieczkę - proboszcza parafii, ks. Dawida Wasilewskiego- diecezjalnego duszpasterza młodzieży oraz przedstawiciela Wójta Gminy Rybno- p. Bożenę Zielińską, rozpoczęła się integracja animowana przez KONDEJAcompany oraz zumba prowadzona Fresh Flow Dance Academy z Działdowa. Później młodzież uczestniczyła w konferencji, dzieleniu wiarą i Eucharystii. Spotkanie zakończył koncert rapującego księdza Jakuba Bartczaka.

W organizację imprezy zaangażowanych było ponad 20 wolontariuszy - młodych ludzi z Hartowca, studentów z duszpasterstwa młodzieży z Torunia oraz pań ze wspólnoty Zwiastowanie z Hartowca, którzy dbali o bezpieczeństwo oraz wyżywienie uczestników.

Impreza została dofinansowana przez Gminę Rybno, Powiat Działdowski oraz Diecezję Toruńską. Patronat medialny nad imprezą objął Serwis Informacyjny-Syla.


Następne spotkania w ramach tegorocznych Diecezjalnych Dni Młodzieży odbędą się we wrześniu w Rywałdzie oraz w listopadzie w Toruniu.

red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5