Po dwóch latach przerwy powraca "Pociąg Słoneczny"

2022-05-11 11:13:21(ost. akt: 2022-05-12 08:38:21)

Autor zdjęcia: Koleje Mazowieckie

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa powraca "Pociąg Słoneczny" łączący stolicę kraju a nadmorskimi miejscowościami.
Połączenie ma zostać uruchomione na trasie Warszawa-Ustka, a zatrzymywać się będzie w pięciu miastach na Mazowszu, dwóch w województwie Warmińsko-Mazurskim oraz w dziewięciu na Pomorzu. Jeżeli planów nie pokrzyżują pandemiczne obostrzenia, pierwsze połączenie powinno ruszyć już 25 czerwca tego roku.

Ostatni raz „Słoneczny” kursował w 2019 roku, kiedy odnotowano rekordową liczbę pasażerów. Na wspomnianą popularność połączenia składały się m.in. niskie ceny biletów, wysoki komfort podróży w klimatyzowanych piętrowych wagonach wyposażonych w przewijaki dla niemowląt, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, a także możliwość bezpłatnego przewozu jednośladu.

Z informacji przekazanych przez urzędników z Gdyni i Ustki wynika, że zielono-żółty pociąg będzie zatrzymywał się w pięciu miastach na Mazowszu: Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku, Ciechanowie, Mławie; w dwóch w województwie warmińsko-mazurskim: Działdowie, Iławie oraz w dziewięciu miastach na Pomorzu: Prabutach, Malborku, Tczewie, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku, Słupsku. Pociąg ma kursować codzienne przez całe wakacje, a w weekendy i święta ma zostać uruchomione drugie połączenie, tzw. "Słoneczny Bis”, pomiędzy Warszawą a Gdynią.

red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5