Weekendowy wysyp pijanych kierowców na drogach powiatu działdowskiego

2022-05-09 21:32:54(ost. akt: 2022-05-09 21:33:42)

Autor zdjęcia: policja

W niedzielę (08.05.2022r.) patrol ruchu drogowego z Działdowa na terenie miasta zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat. Kierującego autem 31-letniego mieszkańca Działdowa policjanci poddali badaniu stanu trzeźwości, które wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Nietrzeźwemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Również w tym dniu w miejscowości Iłowo - Osada funkcjonariusze działdowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Seat. To 20-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada. W tym przypadku przeprowadzone badanie stanu trzeźwości młodego kierowcy, wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Następnie patrol prewencji z Działdowa na terenie miasta zatrzymał do kontroli drogowej 21-latka z gminy Działdowo. Młodzieniec kierował pojazdem marki Audi A3 znajdując się w stanie nietrzeźwości. Podczas policyjnej kontroli wydmuchał blisko promil alkoholu. Również w tym przypadku nietrzeźwemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Wszyscy trzej ww. nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznych w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.

źródło: KPP Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5