Podejrzany o podpalenie domu trafił do aresztu

2022-05-06 10:00:00(ost. akt: 2022-05-04 18:00:48)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

40-latek z gminy Lidzbark najbliższe trzy miesiące spędzi w celi aresztu śledczego. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie domu w jednej z miejscowości w gminie Lidzbark.
Do Komisariatu Policji w Lidzbarku wpłynęło zawiadomienie o palącym się domu jednorodzinnym w miejscowości Jamielnik w gminie Lidzbark. Z zawiadomienia wynikało, że zdarzenie jest wynikiem celowego podpalenia.

Policjanci potwierdzili zdarzenie. Na miejscu pożar gasiły jednostki straży pożarnej. W wyniku podjętych działań policjanci ustalili i zatrzymali dzień po zdarzeniu podejrzewanego o dokonanie podpalenia. To 40-latek z gminy Lidzbark. Mężczyzna dokonał zniszczenia mienia poprzez podpalenie domu jednorodzinnego rozlewając w pomieszczeniach na parterze i w piwnicy łatwopalną ciecz, którą podpalił, a następnie uciekł z miejsca. Domowników nie było w tym czasie na miejscu. W wyniku pożaru powstały straty, których wstępna wartość wynosi 180 tysięcy złotych.

W poniedziałek (2 maja) Sąd Rejonowy w Działdowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Najbliższe trzy miesiące 40-latek spędzi za kratkami. Mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, a także znęcania się nad osobami bliskimi.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za ww. przestępstwa sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(jn/kh)

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5