Rewolucja inwestycyjna w Działdowie. Uroczyste otwarcie ulic: Leśnej, Sportowej, Młyńskiej

2021-11-22 13:20:30 (ost. akt: 2021-11-22 16:16:54)
Uroczyste przecięcie wstęgi na ul. Leśnej w Działdowie

Uroczyste przecięcie wstęgi na ul. Leśnej w Działdowie

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

W poniedziałek, 22 listopada, odbyło uroczyste otwarcie ulic: Leśnej, Sportowej i Młyńskiej po zrealizowanych inwestycjach. — To prawdziwa rewolucja inwestycyjna w naszym mieście — przyznają samorządowcy.
Przybyłych gości przywitał Michał Struzik - przewodniczący Rady Powiatu Działdowskiego. Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym realizowanych przedsięwzięć, nadszedł czas na uroczyste przecięcie wstęgi.

Inwestycja na ul. Leśnej została zrealizowana na odcinku od Ronda Niepodległości (ul. Nidzicka) do skrzyżowania z ul. Bursztynową włącznie, na długości ok. 1,4 km. Wraz z przebudową nawierzchni drogowej zostały wykonane chodniki z obrzeżami, ciąg pieszo-rowerowy, nowe wjazdy, zatoki postojowe i autobusowe a także brakujące odcinki kanalizacji deszczowej. Koszt inwestycji realizowanej przez Powiat Działdowski to prawie 2,8 mln zł. Udział Gminy Miasto Działdowo - 0,3 mln zł. Dodatkowo spółka komunalna PGKiM modernizowała sieć wodociągową wraz z przyłączami.

Remont ul. Sportowej i Młyńskiej to inwestycja realizowana przez Gminę-Miasto Działdowo. Wykonano nową nawierzchnię, wybudowano chodniki, postawiono stylizowane oświetlenie uliczne. Wymieniono sieć gazową, od podstaw również pobudowana została kanalizacja deszczowa. W ramach inwestycji został wyremontowany most na kanale Młyńskim.


Robert Gontarz, poseł
W naszym powiecie działdowskim otwieranych jest naprawdę wiele dróg. Bardzo dziękuję za zaangażowanie starostwu powiatowemu, dziękuję również panu burmistrzowi, który wsparł te inwestycje. Pamiętajmy jednak, że 65% inwestycji są to jednak środki rządowe. Cieszy mnie dynamiczny rozwój naszego powiatu. Żeby pokazać skalę tych inwestycji warto zauważyć, że przez ostatnich 16 lat oddano do użytku ok. 20 km dróg powiatowych, a tylko w ciągu ostatnich 3 lat, do końca roku będzie to około 120 km dróg. To pokazuje jaka jest rewolucja infrastrukturalna. Bardzo cieszę się, że te drogi będą służyć wszystkim mieszkańcom, i mam nadzieję, że kolejne otwarcia już niebawem.

Bogusława Orzechowska, senator
Ogromnie cieszy mnie fakt, że w Działdowie jest ogromna współpraca rządu z samorządem. To przykład na to, że niezależnie od poglądów politycznych, kiedy się działa dla ludzi, to wszystko owocuje, łącznie z takimi projektami, jak budowa dróg, budowa ścieżek rowerowych, realizacja inwestycji infrastrukturalnych, które będą w następnych latach powstawały. Gratuluję mieszkańcom Działdowa, mieszkańcom powiatu działdowskiego tego, że mają tak świetlnie działające samorządy.

Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski
Kolejne inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, kolejne kilometry dróg, kolejne miliony złotych, przeznaczone na modernizację infrastruktury drogowej. To klucz do rozwoju gospodarki w naszym regionie. Cieszę się, że możemy realizować te inwestycje w różnych przestrzeniach, na drogach poza terenem zabudowanym, ale też w mieście, tak jak tu, w Działdowie, gdzie zostały zrealizowane zarówno inwestycje na drogach powiatowych, jak i gminnych, To sprawia, że mieszkańcy są bezpieczniejsi, ale daje także impuls do rozwoju.

Krzysztof Aurast, wicestarosta powiatu działdowskiego
Mieszkam niedaleko, ulicę Leśną znam od dziecka, kiedy jeszcze była drogą polną i jeździły nią wozy konne. Teraz jest drogą, która łączy wiele osiedli. Jeździ nią wiele samochodów, a dzięki wybudowanej ścieżce rowerowej nie ma takiej sytuacji, że jedzie rower, a za nim sznur samochodów. Jest to zmiana jakościowa. Inwestycja kosztowała ponad 2.8 mln zł, z czego 65% mamy z programu rządowego, reszta jest wkładem własnym, z czego 300 tys. zł jest wkładem burmistrza miasta Działdowo. Przebudowany odcinek o długości 1,4 km jest to pierwszy etap tej przebudowy. Drugi etap to droga w kierunku Malinowa i będzie to inwestycja o kilka milionów droższa, ponieważ jest tam do zrobienia kanalizacja deszczowa. Na tę inwestycję mamy złożony wniosek, są przygotowane plany, w przyszłym roku przystępujemy do realizacji.

Grzegorz Mrowiński, burmistrz Działdowa
Cieszę się, że wśród wielu potrzeb, powiat działdowski dostrzega też potrzeby miasta Działdowa. A potrzeb jest bardzo dużo i my je realizujemy. W tym roku wyremontowaliśmy wiele dróg, ciągów komunikacyjnych, dokładnie 8 ulic. Jest to właściwie rewolucja inwestycyjna, nie sposób nie zauważyć, że miasto Działdowo się zmienia.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5