Jechali, a nie powinni. Niestety było ich dużo

2021-10-12 13:41:41 (ost. akt: 2021-10-12 13:45:03)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Za nami weekend, podczas którego nieodpowiedzialni kierowcy postanowili wyruszyć w drogę. Kilku udało się zatrzymać, aż trudno sobie wyobrazić ile podobnych każdego dnia porusza się po drogach, stanowiąc ogromne zagrożenie.
W piątek (8.10.2021r.) patrol ruchu drogowego na terenie gminy Działdowo w miejscowości Gnojno zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Scania, którym kierował 60-letni mieszkaniec gminy Działdowo. Mężczyzna nie posiadał stosownych uprawnień do kierowania pojazdami ciężarowymi, a ponadto nie zastosował się do znaku B-18 (ograniczenie tonażu do 10 t). Kierującego Scanią poinformowano o konsekwencjach nieprzestrzegania przepisów brd. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.

W tej samej miejscowości w sobotę (9.10.2021r.) policjanci z działdowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 52-letniego mieszkańca gminy Działdowo, który kierował pojazdem marki VW, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna odpowie przed sądem.

W tym samym dniu ten sam patrol w miejscowości Jabłonowo w gminie Płośnica zatrzymał do kontroli pojazd marki Porsche, którym kierował 50-letni działdowianin. Mężczyzna kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy i sporządzili dokumentację do sądu. 50-latkowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Następnie w miejscowości Narzym Kolonia w gminie Iłowo-Osada patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej motorowerzystę. Podczas badania stanu trzeźwości, kierujący motorowerem 44-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada, wydmuchał ponad 0,5 promila alkoholu. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Również w Narzymiu Kolonii w niedzielę (10.10.2021r.) policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Skoda Fabia. 41-latek z Mławy kierował pojazdem mimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło. KPP Działdowo
red.al
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5