Mieszkaniec gminy Lidzbark stracił prawo jazdy

2021-10-11 13:39:56 (ost. akt: 2021-10-11 13:42:04)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
Niestety, wciąż wiele osób o tym zapomina i nie zdejmuje nogi z gazu wjeżdżając do miejscowości. Przykładem jest mieszkaniec gminy Lidzbark, którego zatrzymali policjanci w Mrocznie.

Mimo, że surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od 2015 roku, to cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

W piątek ok. godz. 17:00 w Mrocznie policjanci ogniwa ruchu drogowego zauważyli mercedesa, którego kierujący jechał z dużą prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało, że auto miało na liczniku 101 kh/h. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę wykroczenia do kontroli drogowej.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym 20-letni mężczyzna ukarany został mandatem oraz 10 punktami karnymi. Na tym jednak nie koniec. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali mieszkańcowi gminy Lidzbark także prawo jazdy


Pamiętajmy!
Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności. Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.

źródło: KPP Nowe Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5