Na prostej drodze zderzyły się dwa ciągniki

2021-10-05 13:27:42(ost. akt: 2021-10-05 13:29:20)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum policji

Nadmierna prędkość, alkohol w organizmie kierowcy, chwila nieuwagi – te trzy czynniki oddzielnie są na drodze bardzo groźne, a połączone ze sobą tworzą zabójczą mieszankę. Funkcjonariusze z Działdowa interweniowali na miejscu nocnego zderzenia dwóch ciągników rolniczych, których kierowcy byli nietrzeźwi.
Tuż przed północą w nocy z poniedziałku na wtorek (04/05.10.2021r.) w miejscowości Jabłonowo, w gminie Płośnica, na prostym odcinku drogi, podczas wymijania doszło do bocznego zderzenia dwóch ciągników rolniczych z przyczepami objętościowymi do przewozu zielonej masy.

Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący ciągnikiem marki Fendt, 27-latek z powiatu mławskiego w wyniku zderzenia pojazdów stracił panowanie nad ciągnikiem, doprowadzając do uszkodzenia ogrodzenia pobliskiej posesji. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie miał ponad 1,5 promila.

Kierujący drugim ciągnikiem to również mieszkaniec powiatu mławskiego w wieku 24 lat. W jego przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało przeszło 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obydwu kierującym policjanci elektronicznie zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami.

Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Lidzbarka. O dalszym losie nietrzeźwych mieszkańców powiatu mławskiego zadecyduje sąd.

KPP Działdowo
red. dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5