Bezmyślni kierowcy z powiatu działdowskiego zatrzymani

2021-09-28 11:50:38 (ost. akt: 2021-09-28 11:55:11)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Jazda pomimo sądowego zakazu, z promilami, a także kolizja to zdarzenia, przy których interweniowali policjanci z powiatu działdowskiego.
W poniedziałek (27 września) na trasie Wysoka – Działdowo patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 43-letniego mieszkańca gminy Płośnica, który kierował skuterem marki Keeway. Mężczyzna wsiadł za kierownicę jednośladu pomimo prawomocnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz odpowie za złamanie sądowego zakazu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Następnie w miejscowości Narzym w gminie Iłowo-Osada funkcjonariusze działdowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mazda. To 30-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada, który kierował autem wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Do tego, w trakcie policyjnej kontroli, kierujący Mazdą wydmuchał ponad pół promila alkoholu. Mężczyznę zatrzymano celem wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.

Również w tym dniu, w miejscowości Hartowiec w gminie Rybno, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej rowerzystę. 47-latek jechał rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie mieszkańca gminy Rybno. Mężczyźnie uniemożliwiono dalszą jazdę.

Z kolei funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Księżodworskiej w Działdowie. Według wstępnych ustaleń policjantów, kierująca pojazdem marki Toyota, 18-latka, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motorowerem marki Junak 62-latkowi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie odnieśli większych obrażeń. Sprawczynię kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

kpp

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5