Koncert jubileuszowy Chóru Concentus

2021-09-21 16:00:00 (ost. akt: 2021-09-21 10:49:12)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W piątek 17 września w Kaplicy Zamkowej działdowskiego Zamku odbył się Jubileuszowy Koncert Chóru Concentus 3.1. Publiczność wysłuchała kilku utworów chóralnych. A na zakończenie Chór przygotował niespodziankę I podzielił się z publicznością tortem.
Burmistrz Grzegorz Mrowiński podziękował Chórowi za występ:

— Dziękuję W imieniu Mieszkańców naszego miasta za to, że ubogacacie naszą kulturę.

— Nasz koncert ma uczcić nasz jubileusz 31 lecia istnienia chóru. Jak wspominam te czasy, kiedy był zakładany chór – to zebrało się paru takich szalonych ludzi, którzy mieli fantastyczny pomysł, jak się później okazało. Żeby zacząć śpiewać, śpiewać chóralnie. To nie było takie proste. Żeby zebrać młodzież do śpiewania w chórze, była to skomplikowana czynność. Ale jednego nie przewidzieliśmy. Oprócz tego, że się śpiewa muzykę, która nie jest łatwa do wykonywania, okazało się, że bycie ze sobą w grupie, bycie ze sobą na wyjazdach, bycie ze sobą w różnych okolicznościach sprawiało nam ogromna frajdę. Śpiew tak naprawdę troszkę towarzyszył nam jako ludziom, w wzajemnych, fantastycznych kontaktach, przy okazji szlifowaliśmy nasze zdolności śpiewacze. I tak to się zaczęło — powiedział na wstępie do koncertu Wojciech Lipka.

Chór podczas jubileuszu wykonał następujące utwory: Obłoki – Norbert Blacha, Zdrowaś Królewno wyborna – Andrzej Koszewski, Święty – Henryk Mikołaj Górecki, Kyrie – Lucjan Marzewski, Ubi caritas – Ola Gjeilo, Moon River – Henryk Mancini, arr. Felix Vela, Siuil la Run – Michael MacGlynn, Ave Maria I – Rihards Dubra, My Lord has come – Will Todd, Sing Gently – Eric Whitacre

Chór Concentus wystąpił w składzie: Edyta Cherkowska, Edyta Garczewska-Lipka, Klaudia Grzybicka, Joanna Kamińska, Katarzyna Różycka, Marta Stępień, Anna Wadecka, Ewa Wadecka, Magdalena Wadecka, Mirosław Różycki, Grzegorz Wadecki, Paweł Kamiński, Wojciech Lipka, Marcin Rzeszutko, gitara: Grzegorz Wadecki, pianino: Anna Gwarda, dyrygent / flet poprzeczny: Dominika Banach.

Karol Wrombel

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5