Amfetamina i marihuana znalezione u mieszkańca Działdowa

2021-09-14 07:28:36 (ost. akt: 2021-09-14 07:30:14)

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

Policjanci prewencji z Działdowa zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka zawiniątek z amfetaminą i marihuaną, które mieszkaniec Działdowa miał przy sobie i w miejscu zamieszkania. Mężczyzna odpowie za nielegalne posiadanie substancji psychotropowych i środków odurzających.
W czwartek (09.09.2021r.) w Działdowie na jednej z ulic patrol prewencji podczas legitymowania ujawnił narkotyki, które znajdowały się w posiadaniu mieszkańca Działdowa. 39-latek posiadał przy sobie zawiniątko z proszkiem koloru białego. Ponadto podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili kolejne zawiniątka z zawartością białego proszku i suszu koloru brunatno-zielonego.

Do tego policjanci zabezpieczyli wagi elektroniczne i puste woreczki z zapięciem strunowym.


Mężczyznę zatrzymano i osadzono w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych celem złożenia wyjaśnień. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że zabezpieczony susz i proszek to marihuana i amfetamina. W piątek (10.09.2021r.) po południu działdowianin usłyszał zarzuty. Za nielegalne posiadanie narkotyków odpowie wkrótce przed sądem.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, kto wbrew przepisom ustawy posiada substancje psychotropowe lub środki odurzające, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku posiadania znacznej ilości, kara ta może wynieść nawet 10 lat.

KPP Działdowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5