Pod Działdowem golf uderzył w drzewo

2021-08-25 08:53:51 (ost. akt: 2021-08-25 08:57:32)

Autor zdjęcia: policja.gov.pl

Do niebezpiecznych sytuacji doszło w ostatnich dniach na drogach powiatu działdowskiego. Niestety, wiele z nich stwarzają sami kierujący...
W sobotę (21 sierpnia) na trasie Turza Wielka - Myślęta około 19:30 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Badanie stanu trzeźwości 38-latka wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Nieco później około godz. 20:10 na tej samej trasie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobową skodą. Za kierownicą auta siedział 33-latek, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. On również odpowie przed sądem.

Natomiast około godz. 21:00 funkcjonariusz podczas dnia wolnego od służby w miejscowości Rybno uniemożliwił dalszą jazdę 31-letniemu kierującemu osobowym oplem. Wezwany na miejsce umundurowany patrol policji przeprowadził badanie stanu trzeźwości, które wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Również w sobotę około godz. 16:30 dyżurny działdowskiej policji dostał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej 544 na trasie Działdowo-Lidzbark. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki VW Golf z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Kierująca pojazdem był trzeźwa. Pojazdem podróżowała sama z ogólnymi obrażeniami została przewieziona karetką pogotowia do szpitala w Działdowie.

Tego samego dnia około godz. 22:00 w miejscowości Lidzbark doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem m-ki BMW z nieustalonych przyczyn wymusił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Hyundai w wyniku czego doszło do bocznego zderzenia pojazdów. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia jak i dwie pasażerki z drugiego pojazdu zostali przewiezieni do szpitala w Działdowie. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

kpp

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5