Obchody Święta Policji w powiecie działdowskim

2021-08-04 09:58:58 (ost. akt: 2021-08-04 10:04:57)

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Działdowie uroczyście obchodzili swoje święto. Jak co roku, dzień ten był znakomitą okazją do wręczenia awansów i odznaczeń policjantom pełniącym służbę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Z uwagi na trwający okres pandemii uroczystość odbyła się w mniejszym składzie niż zwykle. W obchodach Święta Policji udział wzięli Poseł na Sejm Robert Gontarz, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, policjanci i przedstawiciel lokalnych władz w osobie Starosty Działdowskiego. Uroczysty apel odbył się na placu Komendy Powiatowej Policji w Działdowie przy ul. Grunwaldzkiej o godzinie 14:00. W trakcie uroczystości poza okolicznościowymi przemowami uhonorowano wyróżniających się policjantów awansami.

Jeden funkcjonariusz otrzymał srebrną odznakę „Zasłużony Policjant”. Dwóch funkcjonariuszy za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych awansowało przed terminem ( jeden w korpusie oficerów młodszych policji, drugi w korpusie podoficerów policji).

Ponadto w korpusie oficerów młodszych policji awansowało dwoje funkcjonariuszy. W korpusie aspirantów awans otrzymało 12 policjantów i policjantek. 8 funkcjonariuszy awansowało w korpusie podoficerów policji oraz jedna policjantka w korpusie szeregowych policji.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

KPP Działdowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5