Yankees Działdowo Wicemistrzami Polski!

2021-07-05 11:09:42 (ost. akt: 2021-07-05 11:36:02)

Autor zdjęcia: Yankees Działdowo

Yankeesi Działdowo Klubowymi Wicemistrzami Polski i srebrnymi medalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Rybnik 2021 w kategorii juniora młodszego.
30.06 Yankeesi Działdowo po zwycięstwie z Baronami z Wrocławia spotkali się z gospodarzami Silesią Rybnik, głównym faworytem Olimpiady i Mistrzostw Polski. Do 5 zmiany Yankeesi prowadzili 8:7 i zanosiło się na niespodziankę.

Niestety trenerzy musieli dokonać zmiany miotacza aby pozostawić go na mecz z Warszawą. Pozwoliło to odskoczyć Silesii na 18:10 i o wygraną było już trudno. Skorzystali na tym zawodnicy, którzy dotychczas nie grali, a odpoczęli Ci z pierwszej „9”. Silesia wygrała 31:10.

01.07 na zakończenie Mistrzostw Polski i Olimpiady o godz. 14.00 odbyło się najważniejsze dla nas, ale i najbardziej dramatyczne spotkanie Mistrzostw - mecz o srebrny medal, ponieważ IV miejsce już było zajęte przez Wrocław, Mistrzem została Silesia Rybnik. Kto zdobędzie srebro a kto zadowoli się najniższym miejscem na podium?

Z Centaurami Warszawa mamy swoje „porachunki”, wygraliśmy z nimi w strefowych zawodach 11:10 i zmusiliśmy ich do baraży. Pałali wielką żądzą rewanżu i o porażce nawet nie myśleli. Mecz pełen dramaturgii, bardzo dobra gra w obronie i ataku Yankeesów na boisku, jeszcze raz pokazała że nie „pękamy” przed zapleczem ekstraligi. Oni po kilku zgrupowaniach, meczach sparringowych, bez innych kłopotów. W sporcie liczą się talent, umiejętności, pracowitość, dobrzy trenerzy i tym pokonaliśmy Centaury Warszawa 24:17!!!

Niestety zachowanie trenera i zawodników z Warszawy po przegranym meczu było niegodne i obrażające Yankeesów, świadczyło o ich lekko ujmując „prostactwie”. Ale zostawmy ich ze swoimi myślami, a My mamy największy sukces – Klubowe Wicemistrzostwo Polski i Srebro Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Yankees Działdowo


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5