Turniej Siatkówki Plażowej im. Henryka Przybyszewskiego

2021-06-25 15:00:00 (ost. akt: 2021-06-24 11:33:57)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W grudniu ubiegłego roku zmarł Pan Henryk Przybyszewski, znakomity sportowiec oraz działacz sportowy naszego miasta. Od wielu lat sędziował turnieje siatkówki, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ku jego pamięci został zorganizowany turniej siatkówki plażowej, który odbył się 19 czerwca.
W zawodach wzięło udział sześć drużyn. Zawody były rozgrywane w systemie brazylijskim. Do dwóch przegranych. Zwycięstwo odniosła para Wiktor Mielczarek i Mateusz Poręba (Lidzbark / Olsztyn), drugie miejsce przypadło parze Adrian Łakatyszewski i Wiktor Pleta (Turza Wielka / Tuczki), a trzecie duetowi Tobiasz Lipowski i Dawid Cichaczewski (Działdowo).

Rozgrywany turniej był im. Henryka Przybyszewskiego, który odszedł 6 grudnia 2020 r.

– Henryk Przybyszewski – to był Sportowiec Roku 1974. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego. Wspaniały koszykarz, wspaniały siatkarz. Również reprezentował barwy naszego miasta w piłce nożnej, jako bramkarz. Covid – 19 zabrał nam Henryka niespodziewanie. Uczciliśmy Jego pamięć turniejem piłki plażowej. Jeszcze parę słów na temat Henryka, bo również piastował wysokie funkcje i stanowiska. Był pierwszym starostą naszego powiatu, później był przewodniczącym Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, praktycznie do ostatnich dni swojego życia. Uczciliśmy pamięć, pojechaliśmy z panią Matyldą Przybyszewską na grób Henryka, złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicz. Będę chciał, żeby ten turniej odbywał się cyklicznie – mówi dyrektor MOSiR w Działdowie Grzegorz Kaszubski. – Podczas turnieju było słoneczko i bardzo upalna pogoda, piasek parzył w nogi, musieliśmy więc polewać wodą boisko do piłki plażowej. Był to turniej na bardzo wysokim poziomie. Graliśmy od godziny 10 do godziny 15.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Mielczarek Wiktor/Poręba Mateusz (Lidzbark/Olsztyn)
2. Adrian Łakatyszewski/Wiktor Pleta (Turza Wielka/Tuczki)
3. Tobiasz Lipowski/Dawid Cichaczewski (Działdowo)
4. Tomasz Szulkowski/Mateusz Uciński (Lipówka/Działdow)
5-6. Marcin Sawicki/Michał Góralski (Żuromin)
Hubert Józefko/Adrian Wasielewski (Gralewo/Gralewo Stacja)

dzialdowo.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5