Ominął kolumnę pojazdów i uderzył w bok pojazdu

2021-06-16 10:13:02 (ost. akt: 2021-06-16 10:17:56)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Dzielnicowi z Działdowa wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło we wtorek (15 czerwca) z udziałem kierujących pojazdami marki Alfa Romeo i Mercedes.
Według policyjnych ustaleń kierujący pojazdem marki Alfa Romeo, 23-letni mieszkaniec Działdowa, jadąc w kierunku miejscowości Kisiny przed sygnalizacją świetlną ominął kolumnę pojazdów oczekujących na przejazd przez remontowany odcinek drogi i wjechał na czerwonym świetle sygnalizatora. Następnie uderzył w bok prawidłowo jadącego pojazdu marki Mercedes, na szkodę 43-letniej działdowianki. Sprawcę zdarzenia dzielnicowi ukarali mandatem i punktami karnymi oraz sporządzili wniosek do funduszu gwarancyjnego z uwagi na brak ubezpieczenia pojazdu.

Tego samego dnia w miejscowości Koszelewy w gminie Rybno, patrol prewencji z Lidzbarka zatrzymał do kontroli drogowej 39-latka z gminy Rybno, który kierował motorowerem marki Huatian. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości mężczyzny, okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że 39-latek naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie motorowerzysta odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

kpp

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5