Rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”

2021-06-09 10:00:00 (ost. akt: 2021-06-08 12:48:35)

Autor zdjęcia: pixabay.com

12 czerwca o godz. 10.00 Biblioteka Miejska przy współpracy z Powiatową Biblioteką Pedagogiczną w Działdowie i Oddziałem Zewnętrznym w Działdowie Zakładu Karnego w Iławie, organizuje kolejną już edycję rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”.
— Trasa rajdu obejmuje dystans 17 km. Zarówno start, jak i meta będą przy siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie przy ul Wolności 64 A. Regulamin rajdu i karta zgłoszeniowa, dostępne są na stronie internetowej i w bibliotece.

— „Odjazdowy Bibliotekarz” to kampania, w ramach której, organizowane są przejazdy rowerowe bibliotekarzy, czytelników oraz ogółu miłośników słowa pisanego, bibliotek i rowerów, połączone z animacją czytelnictwa i aktywnego stylu życia – mówi dyrektor biblioteki Justyna Lytvyn.

Rowerzyści, po uprzedniej zbiórce organizacyjnej, wyjadą spod Biblioteki Miejskiej, kierując się w stronę centrum miasta, do ul. Jagiełły i Placu Mickiewicza. Następnie ul. Kościuszki i ścieżką przy ul. Męczenników i ul. Olsztyńskiej udadzą się do Klęczkowa, skąd ul. Olsztyńską, Nidzicką i Wolności wrócą do biblioteki.

Na rowerzystów czekać będzie poczęstunek (grill: wersja mięsna i wege) i oczywiście książki (bookcrossing). serdecznie zapraszamy.

mcz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5