Mł. asp. Cezary Urbaniak, dzielnicowy z Lidzbarka potrójnym mistrzem w trójboju

2021-04-21 12:20:37 (ost. akt: 2021-04-21 12:23:00)

Autor zdjęcia: KWP

W Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Świata WPA w Trójboju siłowym RAW. Jednym z uczestników zawodów był lidzbarski dzielnicowy - mł. asp. Cezary Urbaniak. Ten na co dzień skromny i spokojny policjant z Komisariatu Policji w Lidzbarku pokonał rywali i wrócił z dorobkiem trzech złotych medali.
Skromny, spokojny, służący pomocą – taki na co dzień jest mł. asp. Cezary Urbaniak. To policjant z powiatu działdowskiego, pełniący służbę w Komisariacie Policji w Lidzbarku. Lubi swoją pracę i sprawdza się w roli dzielnicowego na terenie miasta Lidzbark. Natomiast poza służbą spełnia się w roli sportowca. Z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego. Swój wolny czas oddaje swojej pasji, jaką jest podnoszenie i dźwiganie ciężarów. Małymi kroczkami dąży ku doskonałości, pracując nad siłą, nie tylko fizyczną, ale i psychiczną, bo jak sam podkreśla trening wymaga od sportowca dyscypliny i wielu wyrzeczeń. Dzielnicowy jest świetnie zorganizowany i nie narzeka na brak zajęć. Spełnia się również w roli męża i ojca wychowując z żoną trójkę rozbrykanych dziewcząt w wieku 1,5 roku, 6 i 11 lat.

Swoją przygodę z ciężarami rozpoczął w 2001 roku. Początkowo trenował jedynie chcąc sprawdzić swoje własne możliwości. Powoli, pracując nad utrzymaniem kondycji fizycznej, która, jak wiadomo świetnie przydaje się w pracy w Policji, zaczął mierzyć swoje wyniki w podnoszeniu ciężarów. Zachęcony przez współtrenujących z nim kolegów z klubu Mendelejew Team, zaczął myśleć o wzięciu udziału w zawodach. I tak krok po kroku... dotarł do Mistrzostw Świata w Pabianicach.

Rozgrywane w dniach 16-18 kwietnia 2021r. zawody przyniosły dzielnicowemu nieoczekiwany sukces. Gdzieś w głowie była nadzieja na miejsce na podium, na medal, może jeden, dwa...

O złocie nie myślał, a tym bardziej o trzech. Los okazał się szczęśliwy, a ciężka praca i wysiłek włożony w treningi zostały nagrodzone. Pokonując swoich rywali zdobył złoty medal w rozgrywkach służb mundurowych w kategorii wagowej do 110 kg, drugi w kategorii Submasters w wieku 33-39 lat, trzeci w wyciskaniu sztangi leżąc zaliczanej do kategorii Submasters z wynikiem 190 kg.

W trójboju wyniki dzielnicowego, to przysiad – 250 kg, wyciskanie na ławce leżąc – 190 kg, oraz martwy ciąg – 270 kg, co łącznie dało wynik 710 kg.

Dzielnicowy zmierzył się z ciężarem 280 kg w martwym ciągu, jednak ostatecznie sędziowie uznali podejście za spalone. Co nie oznacza, że na tym wysiłki naszego Mistrza się zakończą.

https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/32/32-172473.jpg

Policjant podsumowując swój sukces, szczególne podziękowania skierował do swojej żony. Jak sam podkreślił:

- Bez wsparcia i ogromnego zaangażowania Emilii, która jest głównym motywatorem i inspiracją w dążeniach do sukcesów sportowych, nie byłoby mnie stać na takie wyniki.

Już teraz mł. asp. Cezary Urbaniak przygotowuje się do następnego występu w zawodach planowanych na wrzesień 2021r.

https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/32/32-172474.jpg

KWP Policji

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5