Zanim Przyjedzie Lekarz

2021-04-15 11:00:00 (ost. akt: 2021-04-12 13:36:53)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

WOKÓŁ NAS || Projekt „Zanim Przyjedzie Lekarz” powstał w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii i jest inicjatywą licealistów z Działdowa. Z jego pomocą chcą poszerzyć wiedzę społeczeństwa na temat pierwszej pomocy i zdrowia.
— Kim jesteście i czym zajmujecie się na co dzień?
— Nazywamy się Natalia, Weronika, Kacper, Dagmara i Aleksandra. Jesteśmy uczniami klasy 1C I Liceum Ogólnokształcącego w Działdowie, na profilu biologiczno-chemicznym. Zajmujemy się głównie szkoła, lecz każdy z nas ma również indywidualne zainteresowania.

— Na czym polega projekt, który realizujecie?
— Projekt powstał w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Nasz projekt polega na dotarciu i przekazaniu jak największej ilości osób wiedzy na temat pierwszej pomocy i zdrowia.

— Skąd wziął się pomysł na projekt?
— Jedna z nauczycielek uczących w naszej szkole, a dokładniej pani Katarzyna Rzepczyńska na jednej z lekcji przedstawiła nam olimpiadę Zwolnieni z Teorii. Następnie gdy podjęliśmy się udziału, razem w 5-osobowej grupie zaczęliśmy myśleć nad tematem projektu, który da wiele społeczności. Jako, że jesteśmy na profilu biologiczno- chemicznym i interesują nas tematy leczenia i pomocy ludziom stwierdziliśmy, że zrealizujemy projekt o tematyce pierwszej pomocy i zdrowia.

— Jakimi sposobami chcecie zrealizować projekt?
Przez pandemie pozostaje nam działanie tylko online. Przedstawiamy wiele cennych informacji na naszym Instagramie oraz Facebooku. Jesteśmy również w trakcie nagrywania filmu o naszym projekcie i pierwszej pomocy. Ostatnio udało nam się również przeprowadzić wywiady z przechodniami Działdowa na temat ich wiedzy z pierwszej pomocy. Pani Rzepczyńska, o której wspomnieliśmy wcześniej jest opiekunem naszego zespołu. Zawsze gdy mamy problem z projektem znajdzie chwilę, aby nam pomóc, nawet w późnych godzinach

— Jak długo będzie trwać realizacja projektu, macie zamiar rozwijać inicjatywę nawet gdy się skończy?
— Projekt kończy się 27 maja. Myślę, że nawet po zakończeniu projektu będziemy działać. Może nawet za rok podejmiemy się projekt, lecz już o innej tematyce.
Obrazek w tresci

Gdzie nas szukać?
IG: instagram.com/zanim_przyjedzie_lekarz/

jj

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5