Świąteczny weekend na drogach powiatu działdowskiego. Nie obyło się bez interwencji policji

2021-04-07 09:57:26 (ost. akt: 2021-04-07 10:02:39)

Autor zdjęcia: archiwum

Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość to cechy, którymi powinien odznaczać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Ma to tym bardziej ogromne znaczenie, iż każdy uczestnik ruchu drogowego nie odpowiada tylko za siebie, ale i za inne postronne osoby. W weekend (02-05.03.2021r.) na drogach Warmii i Mazur doszło do 5 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 7 osób zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali również 142 kolizje i zatrzymali 38 nietrzeźwych kierujących.
W sobotę (3 kwietnia) policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi Q7. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość z jaką poruszał się kierujący autem. 28-latek z Kielc przejeżdżając przez miejscowość Kisiny, gdzie jest obszar zabudowany z ograniczeniem prędkości do 50km/h, jechał z prędkością 112 km/h. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem i zatrzymali mu prawo jazdy. Dokument zostanie przekazany właściwemu miejscowo staroście, który wyda wobec mężczyzny decyzję administracyjną o zakazie kierowania pojazdami mechanicznymi na najbliższe 3 miesiące.

Tego samego dnia w gminie Rybno patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Barton. Pojazdem kierował 59-latek z gminy Rybno. Mężczyzna podczas kontroli wydmuchał przeszło 1,5 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał prawa jazdy. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i sporządzili dokumentację do sądu.

W lany poniedziałek (5 kwietnia) w Działdowie na skrzyżowaniu ulic Małłka i Jagiełły kierujący samochodem osobowym marki Opel z niewyjaśnionej przyczyny stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji przy ul. Jagiełły, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych czynności policjanci odnaleźli wskazany pojazd, porzucony na innej ulicy w Działdowie, jak również ustalili kierowcę pojazdu. Okazał się nim 36-latek zamieszkujący w Działdowie, który w chwili zatrzymania miał blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci osadzili 36-latka w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych celem wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień. Mężczyźnie zatrzymano dokument prawa jazdy i pobrano od niego krew do badań na zawartość środków odurzających. Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem, który zadecyduje o jego dalszym losie.

kpp

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5