Nowa inwestycja, nowa jakość

2021-04-04 14:00:00 (ost. akt: 2021-04-02 09:39:08)

Autor zdjęcia: Anna Skuza

Starostwo Powiatowe w Działdowie ogłosiło przetarg na rozbudowę sali gimnastycznej przy ZSZ nr 1 w Działdowie. — Inwestycja przyczyni się do poprawy warunków funkcjonalno-użytkowych obiektu oraz wpłynie na podniesienie jakości prowadzonych zajęć sportowych — podkreśla Paweł Cieśliński - starosta działdowski.
Obecnie całkowita powierzchnia sali gimnastycznej wynosi 273,6 m2, po przebudowie będzie to aż 468 m2! Nawierzchnia posadzki sportowej będzie wykonana z parkietu mozaikowego dębowego. Jest to podłoga sprężysta, która będzie zapobiegać urazom, w trakcie wykonywania ćwiczeń. — Rozbudowana sala gimnastyczna będzie przystosowana do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Będzie wyposażona w zaplecze sanitarne i magazynowe niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Wejście do rozbudowanej sali gimnastycznej będzie wyposażone w podjazd dla niepełnosprawnych i drzwi dwuskrzydłowe umożliwiające osobom niepełnosprawnym ruchowo skorzystanie z obiektu — podkreśla Paweł Cieśliński.

Rozbudowana sala gimnastyczna będzie stanowić wyrazisty element w ramach istniejącego zagospodarowania terenu szkoły. Będą w niej prowadzone zajęcia wychowania fizycznego oraz organizowane imprezy sportowe dla uczniów i mieszkańców powiatu działdowskiego.

— Dzięki inwestycji zwiększy się zasięg oddziaływania sportu oraz liczba realizowanych wydarzeń sportowych w zmodernizowanym obiekcie. Rozbudowana sala gimnastyczna w miarę potrzeb i dostępności obiektu będzie udostępniana stowarzyszeniom i klubom sportowym oraz grupom nieformalnym i osobom prywatnym. W ramach inwestycji powstanie także dodatkowa sala lekcyjna, co może przyczynić się do wcześniejszego kończenia zajęć lekcyjnych przez uczniów — dodaje starosta działdowski.

https://m.wm.pl/2021/03/orig/dscn0167-699793.jpg

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5