Wypad do lasu, a w tle narkotyki

2021-04-02 09:27:20 (ost. akt: 2021-04-02 09:28:50)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: policja

Policjanci prewencji z Lidzbarka ujawnili trzech mężczyzn przebywających na terenie kompleksu leśnego, z których jeden posiadał przy sobie narkotyki. To mieszkaniec gminy Płośnica, u którego policjanci znaleźli zawiniątka z marihuaną i amfetaminą. Mężczyzna poniesie odpowiedzialność przed sądem.
Patrol prewencji z Lidzbarka podczas służby otrzymał informację o pojeździe znajdującym się w rejonie lasu. Na trasie Murawki - Gralewo w gminie Płośnica znaleźli opisany wcześniej pojazd marki Opel Corsa.

W aucie znajdowało się trzech mężczyzn w wieku 23,25 i 27 lat. Podczas ich legitymowania funkcjonariusze ujawnili w posiadaniu najstarszego z nich zawiniątka z zawartością białego proszku i suszu roślinnego. Policjanci zabezpieczyli ujawnione substancje i środki, a mężczyznę zatrzymali celem wyjaśnienia. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że w posiadaniu 27-latka znajdowała się amfetamina i marihuana. Mieszkaniec gminy Płośnica odpowie teraz przed sądem za przestępstwo narkotykowe.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, kto wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Działdowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5