Wybieramy najpopularniejszą OSP w powiecie: OSP Niechłonin

2021-04-05 09:00:00 (ost. akt: 2021-04-02 09:46:19)
OSP Niechłonin

OSP Niechłonin

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Strażacy ochotnicy to nasi lokalni bohaterowie, zawsze są pierwsi na miejscu groźnych sytuacji. To właśnie OSP cieszą się wśród mieszkańców naszego powiatu wielkim zaufaniem.
Jedną z takich jednostek jest OSP Niechłonin.

OSP w Niechłoninie powstało w 1919 roku i 2 lata temu świętowało swoje stulecie. Zgłoszenia, do których najczęściej wyjeżdżają dotyczą miejscowych zagrożeń takich jak konary na drogach, pożary np. stogów czy traw. Rok 2020 okazał się jednak spokojniejszy niż jego poprzednik, ponieważ OSP w Niechłoninie w 2019 miało dwa razy więcej wyjazdów.

Uprawnionych i odpowiednio przeszkolonych do wyjazdu jest 14 członków. Posiadają od kilku lat nową, wyremontowaną strażnicę, ale ich problem leży w starym samochodzie. Mimo że kilkukrotnie składali prośby o nowy, nie należą do krajowego systemu KSRG, co uniemożliwia im skuteczne rozpatrzenie sprawy. Star, którym dysponują jest z 83/84 roku i co 2-3 wyjazdy coś zaczyna w nim szwankować, co skutkuje tym, że musi iść do remontu.

OSP w Niechłoninie powołało Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w 2019 roku, dzięki czemu dostali trochę dofinansowania. Złożyli też wniosek o nowe szafki na sprzęt dla MDP, który dostali w zeszłym roku. Niedawno jednak przyszła do nich informacja mówiąca, że dofinansowania na nowe szafki nie będzie.

Głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną rozpoczęliśmy 5 marca. Plebiscyt zakończymy 22 kwietnia 2020 roku. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w miejscowościach naszego powiatu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach, w pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i te, które się w nim nie znajdują.

Głosowanie trwa do 22 kwietnia 2020 roku. do godz. 23.59.

NAJPOPULARNIEJSZA OSP

DRUŻYNY KOBIECE

DRUŻYNY MŁODZIEŻOWERegulamin: kliknij tutaj

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5