Wybieramy najpopularniejszą OSP w powiecie: OSP Iłowo

2021-03-24 13:04:21 (ost. akt: 2021-03-24 13:13:41)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Strażacy ochotnicy to nasi lokalni bohaterowie, zawsze są pierwsi na miejscu groźnych sytuacji. To właśnie OSP cieszą się wśród mieszkańców naszego powiatu wielkim zaufaniem.
Jedną z takich jednostek jest OSP Iłowo.

OSP w Iłowie to jednostka, która powstała w 1905 roku i od 1995 wpisana jest do KSRG czyli Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Liczy 29 członków w tym 3 członków honorowych i 2 wspierających. Jednostka w ciągu roku wyjeżdża około 70 razy, najczęściej wzywani są do zdarzeń takich jak miejscowe zagrożenia, wypadki, pożary mniejsze i większe chociaż tych dużych jest mało. Wiosną mogą się też zacząć wyjazdy do gaszenia traw, które rolnicy często wypalają.

Ostatni rok dla strażaków z OSP w Iłowie był raczej standardowy, a największym utrudnieniem była pandemia. W 2020 nie były organizowane zawody sportowo-pożarnicze, nie można było przeprowadzić większych zebrań, spotkań.

W OSP Iłowo usprzętowienie jest kontrolowane na bieżąco i raczej niczego nie brakuje, są cały czas doposażani z ramienia gminy, wójta czy Państwowej Straży Pożarnej. Najbardziej potrzebowaliby ciężkiego dwunapędowego samochodu. Jako, że są jednostką typu S2 posiadają jeden lekki samochód służący głównie do zdarzeń drogowych i jeden średni wykorzystywany do gaszenia pożarów i innych zdarzeń. Mimo to potrzebny jest samochód dwunapędowy, ponieważ jazda w terenie jest ciężka, a średni samochód nie zawsze daje radę.

Głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną rozpoczęliśmy 5 marca. Plebiscyt zakończymy 22 kwietnia 2020 roku. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w miejscowościach naszego powiatu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach, w pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i te, które się w nim nie znajdują.

Głosowanie trwa do 22 kwietnia 2020 roku. do godz. 23.59.

NAJPOPULARNIEJSZA OSP

DRUŻYNY KOBIECE

DRUŻYNY MŁODZIEŻOWERegulamin: kliknij tutaj

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5