Rozmawiali o budowie nowego zakładu, zatrudnienie znajdzie ok. 500 osób

2021-03-17 10:02:47 (ost. akt: 2021-03-17 10:24:21)

Autor zdjęcia: źródło: UG Działdowo

W Działdowskiej Agencji Rozwoju S.A. w Działdowie odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów – Gminy Działdowo, starostwa powiatowego w Działdowie i Agencji DAR. S.A. z delegaturą koreańskiego inwestora.
Spotkanie dotyczyło rozmów związanych z budową zakładu, która ma ruszyć w najbliższych miesiącach. W fabryce produkowane będą m.in. obudowy do telewizorów z matrycami OLED dla światowego lidera LG Electronics. Zakończenie budowy fabryki planowane jest w III kwartale 2021 r. Zatrudnienie w zakładzie znajdzie ok 500 osób - mieszkańców gminy i miasta Działdowo.

Wójt gminy – Mirosław Zieliński we współpracy ze starostą – Pawłem Cieślińskim oraz burmistrzem miasta Działdowa – Grzegorzem Mrowińskim podejmują działania, które przyczynią się do poprawy warunków ekonomicznych lokalnej społeczności.
Wybudowanie zakładu na terenie Gminy Działdowo – to przede wszystkim uzyskanie zatrudnienia przez mieszkańców gminy i miasta Działdowa ale również wzmocnienie pozycji gminy, która stanie się znaczącym środkiem inwestycyjnym w regionie.

Justyna Rosińska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5