Zmiany w funkcjonowaniu działdowskiego szpitala

2021-03-15 10:40:09 (ost. akt: 2021-03-15 10:54:23)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Dyrekcja SPZOZ w Działdowie informuje, że decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego, od dnia 15 marca 2021 roku do odwołania, szpital realizował będzie świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, poprzez zapewnienie 6 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 oraz zapewnienia 30 łóżek dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 5 łóżek respiratoroterapii dla najciężej chorych wymagających wentylacji wspomaganej i intensywnej terapii.
Jednocześnie informujemy, iż w związku z zaleceniem NFZ dotyczącym ograniczenia lub zawieszenia udzielania niektórych świadczeń, w tym w szczególności dużych zabiegów planowych z wyłączeniem diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych, obecnie w SPZOZ w Działdowie wprowadzono niewielkie zmiany w harmonogramach zabiegów planowych.

wstrzymane zostają dalsze zapisy na zabiegi endoprotezoplastyki, korekcji kręgosłupa, histerektomii i inne duże zabiegi planowe,
do odwołania wykonywane będą zabiegi u pacjentów z wyznaczonymi już terminami operacji,
odwołane zostają zabiegi planowe u chorych z dużymi obciążeniami i ryzykiem operacyjnym potencjalnie mogących wymagać intensywnej terapii medycznej.

W Szpitalu SPZOZ w Działdowie, wszyscy pacjenci przed przyjęciem mają oznaczany test antygenowy w kierunku SARS-CoV-2. Nadal utrzymany jest reżim sanitarny i wszelkie środki ostrożności epidemiologicznej.

Za utrudnienia i niedogodności przepraszamy, ale służą one naszemu wspólnemu dobru.

rzecznik prasowy SPZOZ w Działdowie
radca prawny Joanna Mossakowska


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5