Po tej zimie zdecydowanie jest co sprzątać

2021-03-11 16:44:25 (ost. akt: 2021-03-11 16:45:42)

Autor zdjęcia: UM Działdowo

Miejska Służba Drogowa już rozpoczęła porządki w naszym mieście. Rozpoczęły się prace związane z przycinką drzew i sprzątaniem ulic po zimie. A prac jest zdecydowanie więcej z powodu uciążliwej zimy.
— Służby miejskie powoli przystępują do prac porządkowych po zimie. Ta zima była wyjątkowa. Od kiedy jestem burmistrzem, nie mieliśmy takiej zimy, żeby przez tak długi czas utrzymywały się ujemne temperatury. W tym roku zużyliśmy 2200 ton mieszanki piaskowo-solnej. Jest to dwa razy więcej niż w poprzednich latach. Dla zobrazowania tej ilości, zaznaczę, że w mieście wysypaliśmy na ulice ponad 120 dwuosiowych, 18 tonowych wywrotek mieszanki piaskowo-solnej — mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński.

Na razie pogoda nie sprzyja, ponieważ temperatura spada poniżej zera.
— Mam nadzieję, że będzie coraz cieplej. Nasze służby oprócz sprzątania ulic mają także wiele prac porządkowych w parkach, na palach zabaw. Mamy dużo pracy do wykonania i będziemy się starali zrobić to przynajmniej do Świąt Wielkanocnych, które w tym roku przypadają szybciej, niż w latach poprzednich. I do tych świąt chcemy z grubsza posprzątać nasze miasto, żeby cieszyło oko mieszkańców — kończy burmistrz Grzegorz Mrowiński.
— Warunki atmosferyczne nie pozwalają nam nadal na ruszenie „z kopyta” z konkretnymi porządkami w mieście. W tym momencie czyszczone są kratki kolektorów deszczowych. Piachu, pozostałości po zimowym utrzymaniu dróg i chodników, jest tak dużo, że prace będą polegały również na ręcznym jego zbieraniu — dodaje kierownik Miejskiej Służby Drogowej Mirosław Duchna.

/UM Działdowo/

Masz temat? Napisz do nas!
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5