Wybieramy najpopularniejszą OSP w powiecie działdowskim i całym regionie

2021-04-12 08:00:00(ost. akt: 2021-04-12 08:01:23)

Autor zdjęcia: pixabay

Strażacy ochotnicy to nasi lokalni bohaterowie, zawsze są pierwsi na miejscu groźnych sytuacji. To właśnie OSP cieszą się wśród mieszkańców naszego powiatu wielkim zaufaniem.
Dlatego jest nam miło, że możemy poinformować o rozpoczęciu plebiscyt na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną w powiecie działdowskim i województwie warmińsko-mazurskim.

Na Warmii i Mazurach jest około 500 jednostek ochotniczych straży pożarnych, W powiecie braniewskim jest ich ponad 20. Prawie 200 z nich znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

To właśnie OSP cieszą się wśród społeczności lokalnych największym zaufaniem. Dlaczego? Ponieważ nie tylko są pierwsi przy pożarach, ale i wypadkach, ratują życie ludzi i zwierząt także na wodzie, są obecni podczas akcji związanych z zagrożeniami chemicznymi i ekologicznymi. OSP działają także w zakresie sportu, edukacji i kultury. A tym samym integrują środowisko.
W naszym regionie są także remizy, które pełnią funkcję świetlic, a nawet... kaplic, w których odbywają się nabożeństwa. Obok remiz powstają place zabaw dla dzieci, a także na przykład sauny. Nie można zapomnieć także o zespołach muzycznych i orkiestrach, których w naszym regionie jest kilka.

Głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną rozpoczęliśmy 5 marca. Plebiscyt zakończymy 22 kwietnia 2020 roku. Wtedy poznamy najpopularniejsze jednostki w miejscowościach naszego powiatu, a także dwie najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach. W tym drugim przypadku OSP powalczą w dwóch kategoriach, w pierwszej znajdą się te, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, i te, które się w nim nie znajdują.

Głosowanie trwa do 22 kwietnia 2020 roku. do godz. 23.59.

NAJPOPULARNIEJSZA OSP

DRUŻYNY KOBIECE

DRUŻYNY MŁODZIEŻOWERegulamin: kliknij tutaj

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5