Kuba Krajkowski z autorskim utworem

2021-03-05 19:00:00 (ost. akt: 2021-03-05 14:58:00)

Autor zdjęcia: Kinga Sparrow

5 marca swoją premierę miał nowy singiel Kuby Krajkowskiego zatytułowany “Bądź przy mnie”. Kuba jest autorem muzyki i współautorem słów. Piosenka powstała przy współpracy z nowym wydawnictwem na rynku muzycznym Kids & Teen Records. Za produkcję utworu odpowiedzialni byli Tomasz “Konfi” Konfederak oraz Leon Krześniak. Masteringiem zajął się Josh Harris ze Stanów Zjednoczonych.
— Moja piosenka “Bądź przy mnie” opowiada o radości bycia z osobą którą się bardzo kocha. O potrzebie bliskości i utwierdzeniu się w tym, że uczucie jest odwzajemnione. Zawsze jest jakaś obawa że coś się skończy i właśnie wtedy jest potrzebny jakiś gest potwierdzenia, że to uczucie trwa nadal. Ta piosenka jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ stanowi rodzaj pamiętnika emocji z pewnego etapu w moim życiu — mówi Kuba.

Kuba Krajkowski to 16 letni wokalista, kompozytor i autor tekstów. Uczestnik pierwszej edycji programu The Voice Kids. Występował w drużynie Dawida Kwiatkowskiego. W etapie “Przesłuchania w ciemno” zaprezentował utwór z repertuaru Braci “Za szkłem”. W “Bitwach” zmierzył się z Kamiliem Kilianem oraz Amelią Janiak wykonując piosenkę “Duchy tych co mieszkali tu” z bajki “Mój brat niedźwiedź”.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 3 lat. Gdy miał 7 lat zaczął uczęszczać na zajęcia wokalne w MDK w Działdowie, gdzie swój talent rozwijał pod okiem Marka Pepłowskiego. Przez kilka lat uczęszczał na zajęcia wokalne w Studio Artystycznym Metro przy Teatrze Buffo. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. A. Kanta w Działdowie w klasie fortepianu. Obecnie jest uczniem LVXX LO im.Jana III Sobieskiego oraz ZPSM II stopnia na wydziale Wokalistyki estradowej im. F.Chopina w Warszawie. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych. Brał udział m.in w Bitwach Plenerowych The Voice Kids & The Voice of Poland. Wystąpił również podczas festiwalu Earth Festiwal w Uniejowie.

W 2019 roku zaprezentował swój debiutancki utwór zatytułowany “Każda chwila”. Na początku 2021 roku rozpoczął współpracę z wydawnictwem Kids & Teen Records.

Efektem współpracy jest singiel “Bądź przy mnie” wyprodukowany przez duet producencki: Tomasz “Konfi” Konfederak i Leon Krześniak. Masteringiem zajął się Josh Harris. Współautorem tekstu, okładki oraz lyric video jest Sebastian Płatek.

Tomasz “Konfi” Konfederak - songwriter, gitarzysta i producent. W latach 2000-ych stał na czele zespołu Ha-Dwa-O! (cztery albumy nagrane dla wytwórni Sony Music Polska), lansując takie przeboje jak: „Zatrzymaj mnie”, „Sen o samotności”, Magia Świat” czy „Tylko bądź. Odpowiedzialny za sukcesy Sarsy i Kasi Popowskiej będąc autorem bądź współautorem takich przebojów jak “Naucz mnie”, “Zapomnij mi”, “Indiana” pochodzące z debiutanckiej płyty „Zapomnij mi” Sarsy oraz “Przyjdzie taki dzień” z repertuaru Kasi Popowskiej. Ma na swoim koncie Diamentową, Platynową oraz dwie Złote Płyty.

Leon Krześniak - wokalista, gitarzysta, producent. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma na swoim koncie współpracę z wytwórnią Universal Music Polska (singiel „Tylko powiedz”), udział w opolskim koncercie „Debiuty” oraz programie „The Voice Of Poland”. Obecnie współpracuje z Zalią.
Josh Harris - amerykański producent i inżynier dźwięku znany ze współpracy z Sealem, The Killers oraz Jamsem Murphy z LCD Soundsystem. Autor muzycznych opraw stacji tv: MTV, VH1, NBC, ABC, USA Network. Ma na swoim koncie, jako inżynier dźwięku, nominacje do nagrody Grammy za remix „Orpheus” z repertuaru Sergio Mendesa.

Sebastian Płatek - fotograf, autor tekstów, twórca i właściciel muzycznego serwisu informacyjnego netfan.pl. Były manager Eryka Waszczuka, uczestnika pierwszej edycji programu The Voice Kids.

Kids & Teen Records - wytwórnia i management pozwalające dzieciom jak i nastolatkom na realizację swoich muzycznych pasji na poziomie profesjonalnym. To wytwórnia rozrywkowa dla dzieci i całej rodziny, która dostrzega wielki potencjał rynku rodzinnego, niewykorzystanego do tej pory w sposób profesjonalny. Kids & Teen Records wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom widząc, jak na przestrzeni kilku lat, obfituje on w wiele młodych talentów, które swoimi umiejętnościami wokalnymi dzielą się na deskach programów typy „The Voice Kids” czy „Must Be The Music” i wielu festiwalach dziecięcych.

Obrazek w tresci

mat. prasowe


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5