Szukamy SuperSołtysa: Józef Tułodziecki

2021-02-25 07:00:00 (ost. akt: 2021-02-24 09:20:31)
Stara się, aby mieszkańcom wsi, której sołtysuje, żyło się jak najlepiej. A mieszkańcy doceniają jego trud. Warto docenić sołtysa — gospodarza swojej wsi. Do 2 marca trwa nasz plebiscyt na SuperSołtysa.
W zeszłym roku Brązowym Sołtysem został Józef Tułodziecki z Kramarzewa. Józef Tułodziecki jest sołtysem pięknej, malowniczej wsi leżącej w gminie Działdowo - Kramarzewie. Józef pełni funkcję włodarza wsi od pięciu lat.

— W naszej wsi dużo się zmieniło za mojej kadencji. Plac zabaw i boisko zostały ogrodzone. Doposażyliśmy plac zabaw. Postawiliśmy sprzęt na siłownię zewnętrzną. Powstała świetlica wiejska. Rondo zostało zagospodarowane. Drogi gruntowe zostały utwardzone —wymienia Józef Tułodziecki.

Dzięki zaangażowaniu sołtysa i mieszkańców sołectwa wieś kwitnie. — Wspólnie z mieszkańcami w lato dbamy o wieś, szczególnie tereny zielone. Sprzątamy wioskę. Sadzimy drzewka, kwiaty— mówi sołtys.

Co roku nasza akcja na Super Sołtysa zostaje dobrze przyjęta przez naszych czytelników. Dostajemy setki maili i ciepłych uzasadnień wyboru sołtysów, których pragną państwo docenić. Ubiegły rok był dla nich wyjątkowym wyzwaniem.

W związku z pandemią musieli stawić czoła nowym problemom. Dlatego liczymy na to, że czytelnicy pomogą nam wskazać najlepszego sołtysa w regionie. Tego, który działał skutecznie, pomimo przeciwności, z jakimi wszyscy się mierzyliśmy. Głosowanie potrwa do 2 marca 2021 r. do godz. 23.59.

Wszyscy pełnoletni mieszkańcy wsi zwycięskiego sołtysa na szczeblu powiatowym otrzymają 6-miesięczną e-prenumeratę ,,Gazety Olsztyńskiej" z TL ,,Gazetą Działdowską", a mieszkańcy wsi sołtysa, który wygra na szczeblu regionalnym- roczną e-prenumeratę.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5