Szukamy SuperSołtysa: Sylwester Kubiński

2021-02-24 08:35:04 (ost. akt: 2021-02-24 08:38:47)
Stara się, aby mieszkańcom wsi, której sołtysuje, żyło się jak najlepiej. A mieszkańcy doceniają jego trud. Warto docenić sołtysa — gospodarza swojej wsi. Do 2 marca trwa nasz plebiscyt na SuperSołtysa.
W zeszłym roku srebrnym sołtysem 2020 został Sylwester Kubiński, sołtys Jankowic. W krótkim czasie starał się zrealizować wiele planów i projektów, dzięki czemu zyskał sympatię lokalnej społeczności.

— Zaczęliśmy organizować imprezy na większą skalę, z większym rozmachem, angażujemy więcej osób np. straż pożarną. Dzień Dziecka, Andrzejki, Powitanie i Zakończenie Lata. Niektóre organizowane były po raz pierwszy — mówił wówczas Sylwester Kubiński. Jak podkreślają mieszkańcy, wieś Jankowice zaczyna rozkwitać.

Do tej pory sołtys starał się, by wieś wyglądała estetycznie, nie zapomina również o wspólnych dobrach mieszkańców, takich jak nieruchomości, z których wszyscy korzystają.

Po wręczeniu dyplomu zapytaliśmy mieszkańców, co sądzą o nowym sołtysie. — Taki sołtys to skarb, walczy o nas i mobilizuje do działania! — mówiła jedna z mieszkanek.

Co roku nasza akcja na Super Sołtysa zostaje dobrze przyjęta przez naszych czytelników. Dostajemy setki maili i ciepłych uzasadnień wyboru sołtysów, których pragną państwo docenić. Ubiegły rok był dla nich wyjątkowym wyzwaniem.

W związku z pandemią musieli stawić czoła nowym problemom. Dlatego liczymy na to, że czytelnicy pomogą nam wskazać najlepszego sołtysa w regionie. Tego, który działał skutecznie, pomimo przeciwności, z jakimi wszyscy się mierzyliśmy. Głosowanie potrwa do 2 marca 2021 r. do godz. 23.59.

Wszyscy pełnoletni mieszkańcy wsi zwycięskiego sołtysa na szczeblu powiatowym otrzymają 6-miesięczną e-prenumeratę ,,Gazety Olsztyńskiej" z TL ,,Gazetą Działdowską", a mieszkańcy wsi sołtysa, który wygra na szczeblu regionalnym- roczną e-prenumeratę.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5