Dwie kolizje w piątkowy poranek w powiecie działdowskim

2021-02-19 16:19:40 (ost. akt: 2021-02-19 16:20:21)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum

Choć to nie piątek 13-ego, to policjanci drogówki z Działdowa z samego rana obsługiwali dwa zdarzenia drogowe, do których doszło na terenie gminy Działdowo i gminy Iłowo-Osada. Na szczęście nikomu nie stało się nic groźnego.
Dzisiaj rano około 7.00 policjanci z Działdowa otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące zdarzeń drogowych. Do jednego z nich miało dojść na terenie gminy Działdowo w miejscowości Księży Dwór, gdzie kierujący autem zjechał z drogi w pole. Drugie zdarzenie dotyczyło zderzenia dwóch pojazdów w miejscowości Iłowo-Osada.

Skierowany na teren miejscowości Księży Dwór patrol ruchu drogowego potwierdził stojący w polu pojazd marki Daewoo Matiz. Pojazdem kierował 26-letni mieszkaniec gminy Działdowo. Mężczyzna nie dostosował jazdy do warunków drogowych, w wyniku czego zjechał autem z drogi i zatrzymał się w polu. Kierujący był trzeźwy i nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Policjanci ukarali 26-latka mandatem i punktami karnymi.

Podczas wyjaśniania drugiego ze zdarzeń na terenie Iłowa-Osady policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierująca pojazdem marki Opel Agila, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Audi, kierowanemu przez mieszkańca Iłowa, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Kierująca Oplem 56-letnia iłowianka z ogólnymi obrażeniami została przewieziona do szpitala w Działdowie, gdzie po wykonaniu niezbędnych badań została wypisana.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Iłowie-Osadzie.

Kolejny raz Policja apeluje o rozwagę i szczególną ostrożność na drodze. Trudne warunki pogodowe wymagają zdwojonej uwagi i zachowania wzmożonej czujności za kierownicą. Zachowujmy odstępy między poprzedzającymi pojazdami i właściwe odległości od osi jezdni, by nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji na drodze.

KPP Działdowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5