Kolizje na drogach powiatu działdowskiego

2021-02-16 14:25:39 (ost. akt: 2021-02-16 14:26:49)

Autor zdjęcia: archiwum

Zima nie odpuszcza, co sprawia, że na drogach nadal utrzymują się trudne warunki. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do niepotrzebnej stłuczki. Policjanci przestrzegają przed nadmierną prędkością i zachowanie szczególnej ostrożności przez użytkowników dróg.
W poniedziałek (15 lutego) w miejscowości Iłowo-Osada kierujący pojazdem marki Renault Espace mieszkaniec Iłowa nie zachował należytej ostrożności w trakcie wykonywania manewru cofania, w wyniku czego uderzył w pojazd marki VW Passat, kierowany przez innego iłowianina. Sprawcę kolizji policjanci pouczyli.

Następnie w Działdowie policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W tym przypadku kierująca pojazdem marki VW Passat nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu Citroenem C5 mieszkańcowi Warszawy doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierującą Volkswagenem 32-latkę policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Z kolei w gminie Działdowo nieopodal miejscowości Skurpie zderzyły się dwa pojazdy. Przyczyną zdarzenia było niezachowanie bezpiecznego odstępu przez kierującą pojazdem marki Hyundai Kona 39-latkę, która podczas manewru wymijania pojazdu marki BMW 3 uszkodziła go. Dla sprawczyni zdarzenia interwencja policji zakończyła się pouczeniem.

kpp

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5