Kultura i sport powoli wracają do życia

2021-02-09 13:00:10(ost. akt: 2021-02-13 11:04:38)

Autor zdjęcia: archiwum

W ramach określonego reżimu sanitarnego rząd otworzył hotele, stoki, kina, teatry, baseny. Nowe zasady będą obowiązywały na razie przez dwa tygodnie. Jedni się cieszą, inni wciąż liczą straty. Powolne odmrażanie gospodarki nie jest takie jak byśmy chcieli, ale każdy mały krok powrotu do normalności cieszy.
Jeszcze nie zjemy obiadu w restauracji, ale możemy skorzystać z basenu. Nie pójdziemy na siłownię, ale możemy pojeździć na nartach czy iść do kina. Ostatnie zniesienie obostrzeń wzbudza wiele emocji i rzeczywiście czasami trudno dostrzec w tych działaniach jakąś logikę.
W Działdowie można odczuć odmrożenie kultury. Działdowskie kino Apollo otwiera się już w najbliższy piątek (12 lutego). Co zobaczymy na dużym ekranie po długiej przerwie? — W ciągu najbliższych dwóch tygodni zaprezentujemy Państwu, aż piętnaście filmów. Z czego sześć filmów, to filmy, które nie były w naszym kinie grane do tej pory — kontynuuje Sławomir Rutkowski. — Niestety dystrybutorzy filmowi nie mogli nam zaoferować na ten moment premier filmowych. Staraliśmy się ułożyć nasz repertuar z jak najlepszych filmów, dostępnych na rynku. Terminarz nasz jest podobnie ułożony jak przed lockdownem, czyli gramy trzy seanse filmowe dziennie. Zawsze zaczynamy filmem dla najmłodszych. Natomiast później, dwa seanse są przeznaczone dla młodzieży i osób dorosłych.
W repertuarze filmowym naszego kina na najbliższe dwa tygodnie znajdą się takie produkcje jak: „Greenland”, „Na topie”, „Nigdy, rzadko, czasami, zawsze”, „Obraz pożądania”, „Szarlatan”, „Banksterzy”, „Jak zostać gwiazdą”, „Raz, raz jeszcze”, „After”, „After 2”, „356 dni”, „Tajemniczy ogród”, „Pinokio”, „Trolle 2”, „SamSam”.
Przed nami „Dzień Zakochanych” i z tej okazji także MDK przygotował trzy filmy.
— Przygotowaliśmy specjalną ofertę na zbliżające się Walentynki. 14 lutego zapraszamy na trzy filmy. Zobaczą Państwo „After”, „After 2” i „365 dni” — dodaje dyrektor Sławomir Rutkowski. Bilety na filmy będzie można nabyć w cenie 14 zł normalny, 12 zł ulgowy. Aktualny terminarz filmowy znajdą Państwo zawsze na stronie internetowej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie (w zakładce kino) – www.mdkdzialdowo.pl/kino
Od 1 lutego czynne jest Muzeum Pogranicza w Działdowie. Zamek Krzyżacki Wtorek – Środa:10.00 – 17.00 Czwartek – Piątek: 9.00 – 17.00 Sobota: 10.00 – 17.00
Niedziela:10.00 – 15.00 ; Ratusz Miejski Wtorek – Sobota: 11:00 – 16:00.
Od 30 stycznia 2021 w Ośrodku Narciarskim Kurza Góra w Kurzętniku, koło Nowego Miasta Lubawskiego ruszyły otwarte zajęcia z instruktorem. Zainteresowanie było ogromne. Stok zapełnił się ludźmi spragnionymi zimowych aktywności. Na terenie ośrodka funkcjonuje restauracja i Bar Empiro, serwująca na wynos ciepłe napoje i jedzenie. Warunki na stoku doskonałe.
— Jak tylko dowiedziałem się, ze Kurza Góra rusza, natychmiast spakowałem narty i przyjechałem — mówi Mateusz — W tym roku zima dopisała, aż żal, że do tej pory nie można było poszaleć na stoku.
Teraz to się zmieniło, od 12 lutego stoki narciarskie są otwarte dla wszystkich. Można skorzystać z otwartych stoków zarówno w Kurzętniku, jak i w Lubstynku w gminie Lubawa. Na tym pięknym terenie w okolicy Góry Dylewskiej także działa wyciąg, jest restauracja, która serwuje ciepłe posiłki, napoje i świeże, wypiekane na miejscu drożdżówki z budyniem.
Zgodnie z nowymi zasadami związanymi z pandemią, zniesione zostały godziny dla seniorów, otwarte są galerie handlowe, boiska zewnętrzne i korty dla amatorskiego sportu na świeżym powietrzu. Do szkół chodzą wciąż tylko najmłodsi uczniowie. Największe nadzieje na pokonanie pandemii daje szczepionka przeciwko Covid-19. Od 27 grudnia 2020 r. w ponad 5 tys. polskich punktach przeprowadzono ok. 1,5 mln szczepień.

red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5