Kto zostanie SuperSołtysem 2021? Trwa głosowanie!

2021-02-15 09:23:00 (ost. akt: 2021-02-15 09:25:31)
Nasza akcja\\\ Stara się, aby mieszkańcom wsi, której sołtysuje, żyło się jak najlepiej. A mieszkańcy doceniają jego trud. Warto docenić sołtysa — gospodarza swojej wsi.
Dorota Borkowska to zwyciężczyni poprzedniej edycji plebiscytu na SuperSołtysa. Od 7 lat stoi na czele Skurpi - liczącej około 350 mieszkańców wsi w gminie Płośnica.
Według niej, dobry sołtys powinien jednoczyć mieszkańców, mobilizować do wspólnej pracy, do realizacji zamierzonych planów. Ma bardzo dobry kontakt z mieszkańcami.

— Bez mieszkańców sołtys nic by nie zrobił. Nie wszyscy pomagają, podejrzewam, że nigdzie nie ma tak, że wszyscy to robią, bo tak się nie da po prostu. U nas jest dobrze, bo wiele osób, zarówno młodych, jak i starszych pomaga, czy w porządkach, czy w realizacji zamierzonych planów. Na większość mieszkańców można liczyć — mówiła po zwycięstwie Dorota Borkowska. Oprócz dobrego kontaktu z mieszkańcami sołtys wsi Skurpie dąży do poprawy wizerunku miejscowości. Jak zapewnia, remonty, budowy to dla niej nic strasznego! — Wyremontowaliśmy świetlicę wiejską. Zrobiliśmy elewację, doposażyliśmy budynek. Mamy tam sprzęt muzyczny, nagłośnienie, sprzęt RTV i AGD niezbędne do przeprowadzania spotkań, zarówno dorosłych jak i młodzieży — opowiadała sołtys Skurpi. Dobry sołtys powinien dumnie reprezentować swoją małą ojczyznę. Konkursy mobilizują i jednoczą mieszkańców, o czym doskonale wie Dorota Borkowska, która rok rocznie mobilizuje mieszkańców do aktywności.

Sołtys dba o każdą sprawę dotyczącą jego sołectwa. Od spraw społecznych przez infrastrukturę i inwestycje, aż po wydarzenia kulturalne i sportowe. Powinien cieszyć się poważaniem i zaufaniem mieszkańców, być również otwarty na ich potrzeby, znać ich problemy. Sołtys to na pewno osoba otwarta i kontaktowa, której nie jest obojętny los sąsiadów. Gdy pojawia się problem, szuka rozwiązania.
To do niego mieszkańcy wsi pukają, gdy potrzebują rady.

Co roku nasza akcja na Super Sołtysa zostaje dobrze przyjęta przez naszych czytelników. Dostajemy setki maili i ciepłych uzasadnień wyboru sołtysów, których pragną państwo docenić. Ubiegły rok był dla nich wyjątkowym wyzwaniem. W związku z pandemią musieli stawić czoła nowym problemom. Dlatego liczymy na to, że czytelnicy pomogą nam wskazać najlepszego sołtysa w regionie. Tego, który działał skutecznie, pomimo przeciwności, z jakimi wszyscy się mierzyliśmy. Głosowanie potrwa do 2 marca 2021 r. do godz. 23.59.

Konkursy na SuperSołtysa 2021 danego powiatu odbywają się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Sołtys, który uzyska największą liczbę liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów nadesłanych w głosowaniu w całym regionie otrzyma tytuł: SuperSołtysa 2021 województwa warmińsko-mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa województwa warmińsko-mazurskiego.
Wszyscy pełnoletni mieszkańcy wsi zwycięskiego sołtysa na szczeblu powiatowym otrzymają 6-miesięczną e-prenumeratę ,,Gazety Olsztyńskiej" z TL ,,Gazetą Działdowską", a mieszkańcy wsi sołtysa, który wygra na szczeblu regionalnym- roczną e-prenumeratę.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5