Nowoczesne pracownie przedmiotowe w szkołach ponadpodstawowych

2021-02-10 13:01:36 (ost. akt: 2021-02-10 13:05:18)

Autor zdjęcia: powiat

Powiat Działdowski w ramach rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej w wysokości 35 000,00 zł.
Środki zostały przeznaczone na dofinansowanie doposażenia nowych pomieszczeń do nauki pozyskanych w wyniku adaptacji przeprowadzonej ze środków Powiatu w trzech szkołach: Zespole Szkół nr 1 w Działdowie, Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. S. Kaliskiego w Działdowie oraz Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku.

W sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne w roku szkolnym 2020/2021 została wyposażona nowa pracownia chemiczna w Liceum Ogólnokształcącym w Lidzbarku, nowa pracownia języków obcych i pracownia technika rachunkowości w Zespole Szkół nr 1 w Działdowie oraz nowa pracownia elektryczno–elektroniczna w Zespole Szkół Zawodowych nr 1w Działdowie.

Aranżacja zaadoptowanych pomieszczeń oraz zakupiony sprzęt i pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z danego przedmiotu w efektywny sposób wspierają procesy przyswajania wiedzy przez uczniów oraz ułatwiają i optymalizują pracę nauczycieli.

Nowe pracownie wyposażone w nowoczesny sprzęt czekają na powrót uczniów do szkół, by w pełni wykorzystać możliwości oferowane profesjonalne pomoce dydaktyczne.

powiat

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5